Ktorá krajina je najlepšia na vytvorenie, získavanie a udržanie špičkových talentov?

Švajčiarsko dosiahlo na vrchol tohto zoznamu. Tieto informácie priniesol index konkurencieschopnosti Global Talent, ktorý začala v utorok zverejňvať European Business School Insead.

Nový index porovnáva 103. krajín a 48. faktorov, vrátane vzdelávania, vládnej politiky a kvality života. USA sa dostala až na deviate miesto.

Švajčiarsko na prvej priečke vynika vo všetkých kategóriách a podľa správy sa postavilo aj za jej dlhodobý záväzok k vysoko kvalitnému vzdelaniu.

Singapur skončil na druhom mieste. Autori poznamenali, že tento mestský štát je vysoko konkurenčným, pretože svojimi jasnými stratégia pre rast a prilákanie tých najlepších zamestnancov.

( Súvisiace: TOP 10 najťažšie pracujúcich krajín )

Index bol vytvorený čiastočne pomôcť globálnej spoločnosti zistiť, ktoré krajiny sú najúčinnejšie pri budovaní talentovanej pracovnej sily.

Ilian Mihov z EBSI vo vyhlásení uviedol: “Vo svete je vidno rozšírený nesúlad medzi tým, čo firmy potrebujú – pokiaľ ide o zručnosti a o to, čo miestne trhy práce môže ponúknuť,” … “Je zrejmé, že tieto otázky si vyžadujú spoločné úsilie medzi vládou, podnikmi, organizáciami práce a celosvetových obchodných škôl.”

tomto rebríčku dominovali najmä európske krajiny, vrátane Dánska, Švédska, Luxemburska, Holandska, Veľkej Británii a Fínska.

Pozícia USA v tomto zozname je čiastočne z dôvodu jej dlhej histórie prisťahovalectva a úspechov pri získavaní najvyšších medzinárodných talentov.

( Súvisiace: Mapa krajín, ktoré vytvárajú najlepšie podmienky pre svojich zamestnancov )

Ale profesor Paul Evans z Insead povedal, že USA zariskovali oslabením tejto výhodu, pretože od 9/11 zaujali tvrdší postoj k imigrácii.

Evans taktiež poukázal na to, že americkí skóre dopadlo pomerne zle z dôvodu základného vzdelávania a sociálnej mobilitu.

Vysoko umiestnené krajiny sa ale taktiež môžu pochváliť jednymi z najkratších praconých týždňov na svete a najštedrejších prínosov a výhod pre pracujúcich mamičky a oteckov.

( Súvisiace: 6 najlepších krajín pre čerstvé mamičky )

V máji, podľa IMD World Competitiveness Center bolo Švajčiarsko zaradené na druhú priečku najkonkurencieschopnejšej krajiny na svete, po Spojených štátoch. Švajčiarsko je známe pre svoju stabilnú politiku, predvídateľnosť a rozpočtovú disciplínu.

Vytvorenie indexu INSEAD bol zahájené v spolupráci s Human Capital Leadership Institute of Singapore a poradenskej spoločnosti v oblasti HR – Adecco.

( Súvisiace: 10 vecí, ktoré svojim zamestnancom dá výnimočný šéf )

Bol založený na údajoch z radu medzinárodných zdrojov, ako je Svetová banka, Svetovej organizácie duševného vlastníctva a UNESCO, a poradie modelu bola overená podľa Spoločného výskumného centra Európskej komisie.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár