T-Mobile-podla-internej-spravy-prepusti-neockovanych-firemnych-zamestnancov

Podľa internej správy, ktorú získala agentúra Bloomberg, skupina T-Mobile údajne do apríla prepustí niektorých svojich neočkovaných zamestnancov.

Agentúry Bloomberg a Reuters o tom prvýkrát informovali v sobotu.

V správe sa uvádza: “Zamestnanci, ktorí ešte nepodnikli kroky na to, aby dostali svoju prvú dávku a odovzdali dôkaz do 21. februára, dostanú neplatené voľno. Dotknutí zamestnanci, ktorí nebudú plne zaočkovaní do 2. apríla, budú od firmy T-Mobile odlúčení.”

Mary Hanbury zo stránky Insider uviedla, že ďalšie veľké spoločnosti, ako napríklad Nike, v posledných týždňoch prišli s oznámením podobných plánov.

Skupina T-Mobile okamžite na žiadosti o komentár, nevedela okamžite reagovať.

Vo vyhlásení vydanom v sobotu pre agentúru Reuters, spoločnosť T-Mobile uviedla: “Požadujeme, aby zamestnanci v kanceláriách (s obmedzenými výnimkami pre určité úlohy, miesta a zákonom nariadené výnimky) boli plne zaočkovaní do 2. apríla.”

Pre agentúru Bloomberg, Deeanne King, hlavná riaditeľka pre oblasť ľudských zdrojov v skupine T-Mobile, v správe napísala: „Hoci dúfame, že každý dotknutý zamestnanec bude očkovaný a vráti sa na svoje pracovisko, chápeme, že pre niektorých to znamená, že musia urobiť osobné rozhodnutie.”

Súvisiace: Citigroup ukončí pomer neočkovaných zamestnancov do 31. januára

Tieto požiadavky sa týkajú najmä zamestnancov ústredia. Údajne sa to nebude vzťahovať na technikov v teréne ani na väčšinu zamestnancov maloobchodných predajní, aj keď títo pracovníci sú povzbudzovaní, aby sa dali zaočkovať alebo aby pokračovali v pravidelnom testovaní.

Skupina T-Mobile, okrem iných spoločností, sa nezávisle rozhodla zachovať povinnosť očkovania vakcínou aj napriek rozhodnutiu Najvyššieho súdu USA, ktorý dočasne zablokoval nariadenie prezidenta Joea Bidena, s ohľadom na povinné očkovanie alebo testovanie pre spoločnosti, ktoré majú viac ako 100 zamestnancov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Insider

Facebook komentár