Banka Citigroup a prístup k očkovaniu.

Banka Citigroup a prístup k očkovaniu.

Citigroup bude prvou hlavnou inštitúciou na Wall Street, ktorá presadzuje prístup, kedy s neočkovanými zamestnanci do konca tohto mesiaca vykoná ukončenie pracovného pomeru.

Banka zamestnancom v správe zaslanej v piatok ohľadom jej politiky, ktorá bola prvýkrát zverejnená v októbri, pripomenula, že musia byť „kompletne zaočkovaní, ako podmienka zamestnania“. Banka vtedy uviedla, že zamestnanci musia predložiť doklad o očkovaní do 14. januára.

Podľa správy, o ktorej ako prvý informovala agentúra Bloomberg, tí, ktorí to do budúceho týždňa nesplnia, dostanú neplatené voľno, pričom posledným dňom ich zamestnania je 31. január. Hovorkyňa banky so sídlom v New Yorku to odmietla komentovať.

Citigroup – tretia najväčšia americká banka, podľa aktív a hlavný hráč v rámci trhov aktív s pevným výnosom, má najagresívnejšiu očkovaciu politiku spomedzi firiem z Wall Street. Konkurenčné banky vrátane JPMorgan Chase a Goldman Sachs zatiaľ stratégiu prepúšťania neočkovaných zamestnancov nezvolili.

Citigroup, ktorú vedie generálna riaditeľka Jane Fraser od marca minulého roka, uviedla, že sa tak rozhodla, pretože ako vládny dodávateľ musí splniť výkonný príkaz prezidenta Joea Bidena ohľadom povinného očkovania. Banka tiež uviedla, že presadzovaním tohto mandátu pomôže zaistiť bezpečnosť zamestnancov, ktorí sa vracajú do práce v kanceláriách.

Súvisiace:
3 grafiky ukazujú, ako vyzerá cestovný ruch 2 roky po pandémii Covid
Bidenovo povinné očkovanie môže mať za následok rozsiahle prepúšťania

Podľa osoby so znalosťou veci, viac ako 90 % zamestnancov je v súlade s očkovacím mandátom a toto číslo sa s blížiacim sa termínom zvyšuje. Banka mala ku koncu minulého roka 220 000 zamestnancov, hoci táto politika sa vzťahuje len na zamestnancov so sídlom v USA.

Zatiaľ čo niektoré technologické spoločnosti prijali prácu na diaľku ako trvalý model, generálni riaditelia z Wall Street vrátane Jamieho Dimona z JPMorgan a Jamesa Gormana z Morgan Stanley hlasne hovorili o potrebe stiahnutia zamestnancov späť do kancelárií.

Šírenie omikrónového variantu Covid-19 však prinútilo spoločnosti opäť pozastaviť plány návratu do práce, čo z neho robí najnovšie narušenie spôsobené pandémiou.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, CNBC

Facebook komentár