Technologicke_spolocnosti_a_automobilky_su_najziadanejsimi_zamestnavatelmi_v_Europe

Európania požadujú rovnováhu medzi životom a prácou a práve v to dúfajú, že to dostanú najmä v technologických spoločnostiach a od výrobcoch automobilov.

To vyplynulo podľa nového prieskumu európskych študentov, zverejneného vo štvrtok výskumnou a poradenskou firmou Universum.

Výsledky ukazujú, že študenti majú záujem pracovať v technologickom sektore. Spoločnosti ako Amazon, Samsung a Huawei sa dostávajú na stále čoraz vyššie pozície v rebríčku najatraktívnejších zamestnávateľov.

Claudia Tattanelli, ktorá je predsedníčka strategického poradného výboru spoločnosti Universum, poznamenala: “Vysoko známe technologické firmy poskytujú atraktívnu kombináciu dynamického pracovného prostredia a prestíže.”

Ďalej uviedla: “Mladí ľudia sú oveľa viac ovplyvnení tým, čo je cool a čo je trendy,” … “Majú záujem o kultúru, ktorú majú v práci a spoločnosti ako Amazon to naozaj podporujú.”

Pre študentov (z obchodného odboru) nad všetkými ostatnými vyniká jedna technologická spoločnosť. Google je pre nich najatraktívnejším zamestnávateľom, za posledných sedem rokov.

Tu je hodnotenie špičkových desiatich zamestnávateľov medzi študentmi vysokých škôl v Európe:

 1. Google
 2. L’Oreal Group
 3. Microsoft
 4. PricewaterhouseCoopers
 5. Ernst & Young
 6. KPMG
 7. Deloitte
 8. Goldman Sachs ( GS )
 9. McKinsey & Company
 10. Boston Consulting Group

Vyvážená rovnováha

Zachovanie zdravého vyváženia okolo pracovného a súkromného života je podľa Tattanelliovej hlavným záujmom týchto jednotlivcov.

Ďalej poznamenala: “Dokážete priviesť svoju osobnosť do práce? Môžete byť sami sebou a hovoriť o svojich preferenciách? Je to o rešpektovaní na pracovisku, nie len o tom, čo prinášate na stôl.”

“V posledných piatich rokoch neexistovala žiadna spoločnosť, ktorá by sa nesnažila tvrdo predať, akú kultúru prinášajú svojim zamestnancom.”

Rýchlosť automobilových producentov

Výrobcovia automobilov dosiahli veľké zisky medzi inžiniermi a študentmi informačných technológií. Automobilke Volvo sa obzvlášť dobre darilo, keďže sa dostala na 28. miesto v rebríčku od 54. firiem.

Tattanelliová uviedla: “Ak ste inžinierom, je to čas pracovať v automobilovom priemysle.”

Dodala: “Spoločnosti ako Volvo sú sociálne zainteresované organizácie, ktoré oceňujú etiku a dôveru – čo generácia Milénia vyhľadáva.”

Top 10 zamestnávateľov medzi európskymi študentmi v oblasti inžinierstva a informatiky:

 1. Google
 2. Microsoft
 3. IBM
 4. Siemens
 5. Daimler/Mercedes-Benz
 6. Bosch
 7. General Electric
 8. Airbus
 9. Intel
 10. BMW

Hodnotenie firmy Universum pre rok 2018 je založené na prieskume takmer 200 000 študentov z oblasti obchodu, inžinierstva a IT, spomedzi 12 najväčších ekonomík Európy.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Fortune

Facebook komentár