Akcie-spolocnosti-Didi-za-tyzden-v-zisku-14%

Akcie spoločnosti Didi sú počas tohto týždňa pripravené na dvojciferné zisky uprostred správy agentúry Bloomberg News, že vláda v Pekingu zvažuje plán, ako dostať problémového velikána pod kontrolu štátu, získaním podielu prostredníctvom vládnych firiem.

Agentúra Bloomberg s odvolaním sa na ľudí, ktorí sú s touto záležitosťou oboznámení informovala, že štátna skupina Beijing Tourism Group a ďalšie podobné spoločnosti by investovali do Didi podľa návrhu v počiatočnom štádiu, ktorý čaká na schválenie vládou. V správe sa ďalej uvádza, že skupina by mohla tiež získať takzvaný zlatý podiel s právom veta a miesto v správnej rade, aby získala kontrolu nad skupinou Didi.

Didi, ktorá koncom mesiaca jún vykonala emisiu akcií na burze v New Yorku, sa v piatok dostala do viac ako 6% zisku. To navyšuje jej týždenný zisk na 14%. Napriek tomu akcie od svojej počiatočnej verejnej ponuky (IPO), uprostred regulačného tlaku prišli o takmer polovicu svojej hodnoty.

Zástupcovia spoločnosti Didi okamžite neodpovedali na žiadosti o komentár. Nie je jasné, aký vplyv by mala kontrola na štruktúru ADR, čo je to, na základe čoho sa obchoduje na NYSE namiesto bežnej stratégie kmeňového kapitálu.

Didi je súčasťou kontroly z pohľadu kybernetickej bezpečnosti po tom, ako Čínska správa pre kyberpriestor poznamenala, že spoločnosť nezákonne zhromažďovala údaje používateľov. Obrovská firma v oblasti zdieľania prepravy bola nútená zastaviť prihlasovanie nových používateľov a jej aplikácia bola tiež odstránená z čínskych obchodov s aplikáciami.

Wall Street Journal v priebehu minulého týždňa informoval, že Didi zvažuje odstránenie plánov a kompenzáciu investorov za straty, ktoré vznikli od jej IPO v USA. Didi neskôr správu odmietla.

Investori taktiež po poslednom období prepadov vykonali nákupy, keďže čakali na jasnejšie správy ohľadom opatrení vládnych predstaviteľov Pekingu. Čínsky regulátor kybernetického priestoru začiatkom tohto týždňa stanovil dve hlavné podmienky pre spoločnosti, ktoré chcú byť obchodované verejne, vrátane dodržiavania vnútroštátnych zákonov a nariadení a zaistenia bezpečnosti národnej siete.

Jej akcie v priebehu minulého týždňa vzrástli o 10%.

Komisia pre cenné papiere a burzy v USA taktiež zintenzívňuje dohľad nad čínskymi spoločnosťami, ktoré zvažujú kótovanie na amerických burzách. Agentúra uviedla, že bude vyžadovať dodatočné zverejnenie štruktúry spoločnosti a akéhokoľvek rizika z budúcich opatrení čínskej vlády.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár