Akcie spoločnosti Apple narozdiel od iných technologických gigantov v zisku.

Akcie spoločnosti Apple narozdiel od niektorých technologických gigantov v zisku.

Akcie spoločnosti Apple v piatok vzrástli o 7,5 %, deň po tom, čo oznámili štvrťročné zisky, ktoré mierne prekonali očakávania týkajúce sa výnosov a zisku a ukázali, že celosvetový dopyt po jeho prémiovom hardvéri zostáva vysoký.

Bol to najlepší deň pre akcie Apple od apríla 2020.

Prudký nárast prichádza po zmiešaných výsledkoch v týždni z dôvodu zárobkov “Big Tech” (technologických gigantov), v ktorom firmy Meta a Alphabet vykazovali známky slabosti spôsobenej makroekonomickými podmienkami poškodzujúcimi trh s digitálnou reklamou. Akcie spoločnosti Alphabet v piatok vzrástli o 4,4 % a Meta o 1 %. Obe akcie zaznamenali veľký úspech začiatkom týždňa.

Akcie spoločnosti Amazon v piatok klesli o 6,8 % po tom, čo firma poskytla slabé očakávania pre konco-ročný štvrťrok.

Hoci firma Apple signalizovala určité spomalenie rastu v aktuálnom štvrťroku a slabosť v ziskovom obchode so službami, analytici boli vo všeobecnosti pozitívne naladení ohľadom oznámených výsledkov spoločnosti.

Apple počas septembrového štvrťroka zvýšila tržby o 8 %, čím udržal svoju štvrťročnú rastovú sériu z pandémie Covid nažive.

Divízia s počítačmi Mac vzrástla o 25 %, aj keď predaj počítačov iných značiek z celého sveta klesol.

A skupina Apple naznačila, že dopyt po prémiových počítačoch a smartfónoch zostáva silný.

Aj keď výsledky Apple neboli oveľa silnejšie, ako očakávala Wall Street, spoločnosť čoraz viac vyzerá ako bezpečný prístav pre investorov, ktorí hľadajú kvalitné akcie, aby prekonali potenciálnu recesiu, keď úrokové sadzby rastú.

Analytik z JPMorgan – Samik Chatterjee v piatkovej poznámke ku klientom poznamenal: „Niekedy sú výsledky veľmi prekvapivé.“

Povedal, že odolnosť v štvrťroku od firmy Apple bola pozoruhodná, pretože spoločnosť pokračuje v raste tržieb aj proti tvrdým makroekonomickým faktorom, ako je silná hodnota amerického dolára, a to všetko pri udržiavaní vysokých marží.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár