Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton.

Britský pilot Formuly 1 – Lewis Hamilton podporil rýchly rozvoz potravín Zapp, ako súčasť väčšej investície do spoločnosti v objeme 200 miliónov dolárov.

Spoločnosť so sídlom v Londýne v piatok uviedla, že získala čerstvé finančné prostriedky v kole financovania série B, ktoré viedli spoločnosti rizikového kapitálu Lightspeed Venture Partners, 468 Capital a BroadLight Capital. Zúčastnili sa ho aj existujúci investori Atomico, Burda a Vorwerk Ventures.

Firma Zapp nezverejnila svoje ocenenie a odmietla komentovať veľkosť Hamiltonovho podielu.

Angažovanosť Hamiltona predstavuje vzácnu investíciu do startupu od pretekárskej hviezdy F1. Jazdec tímu značky Mercedes získal sedem titulov majstra sveta, pričom drží spoločný rekord s bývalým nemeckým jazdcom Michaelom Schumacherom.

Služba Zapp bola založená v roku 2020 a umožňuje ľuďom nakupovať občerstvenie, nápoje a základné položky z takzvaných „tmavých obchodov“ – malých skladov vybudovaných s jediným cieľom pripraviť online objednávky na doručenie. Aplikácia sľubuje dodacie lehoty už od 20 minút.

Zapp je jedným z mnohých začínajúcich maloobchodníkov v Európe, ktorí súťažia o nákupné peňaženky s prísľubom super-rýchleho doručenia. Súperí s niektorými dobre financovanými rivalmi, vrátane tureckej spoločnosti Getir a nemeckých firiem Gorillas a Flink.

Zapp tvrdí, že sa líši od konkurencie, pretože jeho aplikácia ponúka digitálnu alternatívu k obchodu so zmiešaným tovarom, a nie len online verziu supermarketu ako Tesco alebo Sainsbury’s . Spoločnosť v súčasnosti pôsobí v siedmich mestách vrátane Londýna, Amsterdamu a Paríža.

Spoluzakladateľ startupu Zapp – Joe Falter, vo vyhlásení uviedol: „S týmto novým kapitálom sa zameriame na dosiahnutie ziskovosti na našich existujúcich trhoch, ako aj na privedenie firmy Zapp novým zákazníkom, po celom svete.“

Spoločnosť uviedla, že nový kapitál plánuje minúť aj na zlepšenie zákazníckej skúsenosti a dodávateľského reťazca. V priebehu minulého roka spoločnosť Zapp otvorila distribučné centrum s rozlohou 25 000 štvorcových stôp v Londýne, aby zabezpečila prúdenie tovaru do svojich tmavých obchodov.

Firma uviedla, že banka JPMorgan pôsobila ako finančný poradca startupu Zapp pri transakcii.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár