Trumpova_bezpecnost_poskodzuje_predaje_Tiffany

Kultová šperkárska spoločnosť z maloobchodu – Tiffany poznamenala, že jej predaje v USA sú zasiahnuté z dôvodu chaosu, ktorý obklopuje jej vlajkový obchod na Newyorskej 5. avenue, ktorý (len tak náhodne) susedí s Trump Tower.

Kým Tiffany nezmienila meno novozvoleného prezidenta, bolo jasné, čo má Tiffany na mysli, keď konštatovala, že došlo k “určitému nepriaznivému vplyv na prevádzku obchodu” na 5. Avenue, najmä z dôsledkov “vplyvu, okolo súvisiacej aktivity po nedávnych voľbách.”

Súvisiace: Predajcovia z luxusu opúšťajú newyorskú Piatu Avenue

Tiffany dodala, že v tomto obchode čelí “oslabeniu” a varovala, že jej predaje by mohli byť znovu vo štvrtom štvrťroku zasiahnuté. Jej obchod na piatej Avenue predstavuje takmer 10% celkových tržieb spoločnosti.

Celkové tržby firmy Tiffany v USA a ďalších severoamerických obchodov v poslednom štvrťroku medziročne poklesli o 2%.

Od volieb bola bezpečnosť na 5. avenue zvýšená. Okolo Trump Tower bolo zrealizovaných už niekoľko protestov. Ale rozsiahla činnosti polície, vytvára obmedzenia, keďže Donald Trump žije v Trump Tower a od volieb býva iba tam.

Finančný riaditeľ spoločnosti Tiffany – Mark Erceg počas konferenčného hovoru poznamenal, že je vidno “menšie narušenie pri prechádzaní chodcov” okolo obchodu na 5. Avenue a že Tiffany je “pochopiteľne opatrnejšia, keďže táto situácia by mohla ovplyvniť predaje v priebehu najbližších týždňov.”

Ale firma Tiffany neprináša len negatívne správy. Predaje v Číne a Japonsku boli silné, čo pomáha viesť k miernemu zvyšovaniu celkového výnosu spoločnosti. Je to prvýkrát, čo štvrťročné tržby firmy Tiffany od novembra 2014 dosiahli navýšenie.

Generálny riaditeľ (CEO) Tiffany – Frederic Cumenal v tlačovej správe uviedol, že spoločnosť bola “povzbudenou v určitých počiatočných náznakoch zlepšenia obchodných trendov.”

Investori tieto informácie na spoločnosti zaujali. Po týchto správach, akcie spoločnosti Tiffany na začiatku obchodovania vzrástli o 5%.

Ako pre väčšinu maloobchodníkov, sviatky bývajú rušným obdobím aj pre firmu Tiffany. Spoločnosť potvrdila svoj výhľad pre štvrtý štvrťrok, čo je znamenie toho, že neočakáva žiadne ďalšie slabosti, ktoré by nakoniec ťahali nadol výsledky celej spoločnosti.

Avšak, odhliadnuc od vplyvu prezidentských volieb sa jedná o búrlivé obdobie podnikanie v oblasti luxusných šperkov. Konkurent Tiffany – Signet, ktorá vlastní lacnejšie šperky značky Kay, Jared a Zalesi bola obvinenou z predaja falošných diamantov.

A on-line klenotník Blue Nile je v procese prevzatia od súkromnej skupiny, ktorá je vedená firmou Bain Capital.

Súvisiace: Wall Street v oblasti luxusu nastolil nový trend

Bain Capital je spoločnosťou privátneho kapitálu, ktorú spolu-založil Mitt Romney, ktorý bol v roku 2012 republikánskym kandidátom na prezidenta a aktuálne by sa mohol stať aj členom Trumpového výboru.

Takže koniec koncov, Tiffany sa v podstate drží pomerne dobre a to aj napriek pokračujúcej prítomnosti polície v New Yorku, ktorá občas udržuje turistov a ostatných nákupcov od od 5. Avenue.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN, NYTimes

Facebook komentár