Kabelka_Hermes_Birkin_za_377000_je_najdrahsou_na_svete_2017

Kupci v oblasti luxusu určite majú slabosť pre diamantové kabelky, značky Hermes.

Matne biela, 30 centimetrová kabelka Birkin, z nílskeho krokodíla bola počas tohto týždňa predanou v Hongkongu za viac ako 377 000 amerických dolárov, čo je najdrahšie predanou kabelkou v aukcii.

Aukčný dom Christie’s poznamenal, že táto kabelka Hermes ktorá sa môže pochváliť 18 karátovým bielym zlatom a diamantami, bola kúpenou neznámym kupujúcim po 15 minútach “intenzívnej” ponuky.

Nie je to prvýkrát, čo Birkin 30 dosiahla ďalšiu neuveriteľnú cenu. Počas minulého roka, spoločnosti Christie’s vydražila podobnú kabelku v Hongkongu za 300 000 dolárov, čím v tom období získala titul najdrahšej kabelky.

Tieto kabelky vyzerajú takmer identicky, ale majú jemné rozdiely: Posledná kabelka má diamanty vyššej hodnoty a má viac zlata.

Znalci z oblasti luxusu hovoria o kabelke “Birkin” ako symbole, ktorý je zvyčajne vyhradený pre celebrity a veľmi bohatých jednotlivcov.

Hermes neuvádza, koľko kusov diamantových kabeliek podobného modelu vyrába, ale odhady Christie’s uvádzajú, že sa každým rokom jedná iba o jednu alebo dve.

Súvisiace:
Najdrahšie diamantové náušnice na svete – $57,4 mil.
Najdrahšie hodinky sveta. Za najnovšie kúpite 90 Ferrari

Dokonca aj keď máte peniaze, kúpa jednej z nich je veľmi náročná: Aukčný dom uviedol, že pred jej kúpou si treba “vystáť” 6-ročný poradovník.

Prvá produktová rada je inšpirovaná módnou ikonou – Jane Birkinovou a bola navrhnutou pred takmer 30 rokmi.

Birkinová, ktorej je v súčasnosti 70 rokov, nedávno pre BBC poznamenala, že zriedka kedy používa kabelky. Povedala, že často sa jej podarí kabelku preplniť, čím je pre ňu “veľmi ťažká.”

V roku 2015, Birkinová požiadala spoločnosť Hermes aby odstránili jej meno z kabeliek, keďže sa jej nepáčili “kruté praktiky”, ktoré sa používajú pri zabíjaní krokodílov (pre kabelky).

Neskôr povedala, že spoločnosť Hermes sa zaviazala k etickému zaobchádzaniu so zvieratami.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár