Automat_na_luxusne_Bentley_Ferrari_porsche_a_Lamborghini

Zabudnite na nealkoholické nápoje a zemiakové lupienky – “automat” v Singapure ponúka luxusné vozidlá, vrátane značiek Bentley, Ferrari a Lamborghini.

Predajca ojazdených automobilov – Autobahn Motors v decembri otvoril futuristický, 15 poschodový showroom, kde si na displeji 60 vozidiel viete vybrať automobil. Jedná sa o “najväčší automat luxusných automobilov na svete.”

Spoločnosť uvádza: “Zákazníci na prízemí si vyberú z dotykového displeja, ktoré vozidlo chcú vidieť. Automobil dorazí v priebehu jedného až dvoch minút vďaka pokročilým systémom, ktoré riadi vyhľadávanie vozidla.”

Súvisiace: Bentley predstavila svoj prvý elektrický automobil

Gary Hong, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Autobahn Motors uviedol, že tento formát automatu bol zameraný na to, aby efektívne využil nedostatok pozemného priestoru v Singapure, ako aj pomohol odlíšiť si od konkurencie.

Pre agentúru povedal: “Museli sme splniť požiadavku ohľadom uloženia veľkého množstva áut. Zároveň sme chceli byť kreatívny a inovatívny.”

Nie je to novým konceptom. Automobilové automaty sa v posledných rokoch objavili v krajinách po celom svete, vrátane USA a Japonska. Riešia dlhodobý problém a to ako predviesť viac vozidiel pomocou obmedzeného množstva pôdy – čo je veľký problém v husto osídlenom Singapure.

Automat_na_luxusne_Bentley_Ferrari_porsche_a_Lamborghini_2

Autobahn sa podarilo svojou pozornosťou zlepšiť aj toky peňazí. Predaje v prvom štvrťroku tohto roka v porovnaní so štvrtým štvrťrokom 2016 vzrástli približne o 30%.

Jeho tím je teraz zaneprázdnený patentovaním niektorých technológií, ktoré majú v pláne predať spoločnostiam, ktoré chcú riešiť problémy riadenia zásob v Číne a ďalších krajinách.

Súvisiace: Ferrari práve odhalila prečo nebude nikdy vyrábať luxusné SUV

Americká spoločnosť Carvan taktiež používa podobnú vežu automatu na predaj ojazdených vozidiel. V marci predstavili štruktúru ôsmich poschodí, ktorá pojme až 30 vozidiel. Je umiestnená v San Antonio,v štáte Texas.

Video – luxusné automobily v Hongkongu:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, NYTimes

Facebook komentár