Arnault_Je_vidno_globalnu_ekonomicku_krizu_Tato_bublina_praskne_2017

Bernard Arnault, ktorý je generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva najväčšieho svetového konglomerátu z oblasti luxusného tovaru – LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton s veľmi pochmúrnym varovaním pre globálnu ekonomiku.

Bernard Arnault v nedávnom rozhovore poznamenal: “Z dôvodu ekonomickej klímy, je súčasná situácia … v strednodobom horizonte naozaj strašidelná.”

Arnault svoje vyhliadky odôvodnil vysokou cenou akcií, nízkymi úrokovými sadzbami a “množstvom peňazí, ktoré prúdia do sveta.”

Arnault ďalej poznamenal: “Myslím, že táto bublina sa vytvára a táto bublina jedného dňa vybuchne.”

Arnault nespresnil časový horizont, ale trval na tom, že by to mohlo byť čoskoro, keďže posledná veľká kríza nastala v roku 2008 a existujú tendencie, na základe ktorých sa stáva každých 10 rokov.

Arnault z dlhodobého horizontu však zostal optimistický, keďže poukázal na pokrok v oblasti technológií, ktoré v konečnom dôsledku budú globálnej ekonomike v zotavení pomáhať.

Súvisiace: Miliardár z oblasti luxusu: „Rastúca nerovnosť povedie k vojnám medzi triedami“

Profil spoločnosti LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton

LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SA je spoločnosťou luxusného tovaru. Predmety podnikania spoločnosti sú rozdelené do rôznych obchodných skupín, vrátane vín a liehovín, módy a koženého tovaru, parfumov a kozmetiky, hodiniek a šperkov, selektívne maloobchodné a ďalšie aktivity.

Spoločnosť má približne 70 značiek a viac než 3950 obchodov po celom svete. Vytvára statické a šumivé vína z rôznych vinárskych oblastí. Medzi módne a kožené výrobky skupiny patria značky ako Louis Vuitton, Fendi, Donna Karan, Loewe, Marc Jacobs, Celine a Edun. Zameriava sa na parfumy, make-up a starostlivosť o pleť, kde ponúka širokú škálu značiek, vrátane Christian Dior, Guerlain a Kenzo.

Sektor hodiniek a šperkov tvoria dva segmenty: vysoko kvalitné hodinky a šperky a veľmi luxusné šperky. Jej selektívne maloobchodné spoločnosti pôsobia v Európe, Severnej Amerike, Ázii a na Strednom východe. Ďalšou činnosťou sú skupiny Les Echos, Royal Van Lent a Cheval Blanc.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, The Wall Street Journal

Facebook komentár