Luxusna_znacka_Michael_Kors_uzavrie_100_az_250_obchodov_2017

Ďalší deň a ďalšia dávka zlých správ zo sveta maloobchodu. Spoločnosť zo sveta oblečenia a doplnkov – Michael Kors dnes oznámila, že v nasledujúcich dvoch rokoch uzavrie 100 až 125 obchodov.

Spoločnosť Michael Kors taktiež oznámila, že jej tržby v poslednom štvrťroku poklesli a výhľad pre zvyšok roka bude horší, než sa očakávalo.

Spoločnosť neuviedla, ktoré obchody budú čeliť uzavretiu. Taktiež nepovedala koľko pracovných miest v dôsledku tohto kroku zruší.

Súvisiace: Výnos akcií spoločnosti Amazon od emisie – 49 000%!

Zjednodušene povedané, vo svojej výsledkovej správe a počas konferenčného hovoru s analytikmi, v dôsledku týchto krokov očakáva, že nakoniec ročne ušetrí 60 miliónov dolárov.

Akcie spoločnosti Michael Kors po týchto správach prepadli takmer o 10%, na najnižšiu úroveň za viac ako päť rokov. Jej akcie sa tak aktuálne v roku 2017 nachádzajú v strate 24%.

Ďalší výrobca kabeliek – Vera Bradley počas dnešného dňa ohlásila decentné výsledky, ale jej akcie po správach rástli. Avšak akcie spoločnosti Vera Bradley sa v tomto roku nachádzajú v strate, viac ako 20%.

Výzvy, ktorým čelí značka Michael Kors predstavujú najnovšie známky skutočnosti, ako náročné je podnikanie pre mnoho firiem a to aj dokonca pre tých, ktorí majú bohatšiu klientelu. Jedná sa najmä o spoločnosti, ktoré majú obchody v centrách, ktoré strácajú návštevnosť.

Konkurencia v tomto obchodnom prostredí je stále intenzívnejšia. Konkurent spoločnosti Michael Kors – firma Coach je v procese nákupu ďalšieho producenta kabeliek – Kate Spade.

Samozrejme, že Amazon komplikuje život všetkým maloobchodným spoločnostiam.

John Idol, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Michael Kors počas konferenčného hovoru s analytikmi poznamenal, že jeho firma má so skupinou Amazon vytvorené partnerstvo, na základe ktorého značka Michael Kors predáva na na Amazone značkové hodinky. Avšak Michael Kors má v úmysle spoločnosti Amazon aj konkurovať.

Idol poznamenal, že Amazon je “neuveriteľnou spoločnosťou” a “najúspešnejším on-line hráčom na svete”, ale dodal, že “naše stratégie budú smerovať k vlastnému internetovému podnikaniu.”

Súvisiace: Výrobca luxusných kabeliek kupuje spoločnosť za 2,4 miliardy

Michael Kors by taktiež mohla čeliť výzve od ožívajúcej skupiny Walmart, ktorá sa taktiež snaží dostať do on-line sveta. Walmart v poslednej dobe čelí nákupnej horúčke, keďže získava niekoľko internetových webov, vrátane dámskych odevov a doplnkov od predajcu ModCloth.

Takže Michael Kors v tejto oblasti taktiež potrebuje navýšiť svoju aktivitu. Wall Street si v súčasnosti myslí, že vyhliadky tejto spoločnosti sú naozaj ponuré. Čas nakoniec ukáže, ako sa s tým popasujú.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, FoxBusiness

Facebook komentár