Ferrari_sa_na_charitativnej_aukcii_predalo_za_rekordnych_10_milionov_2017

Model športového auta LaFerrari Aperta sa na charitatívnej aukcii vydražilo za rekordných €8,3 miliónov ($10 miliónov). Jedná sa o najvyššiu čiastku, ktorá doteraz figurovala v dražbe vozidla z 21. storočia.

Dražba sa uskutočnila počas oslavy 70. výročia populárneho výrobcu automobilov, ktorá sa konala v talianskej továrni spoločnosti Ferrari.

Aukčný dom RM Sothesby’s vyhlásil, že futuristický model Aperta sa v sobotu 9. septembra vydražil za dvojnásobok očakávanej čiastky. Samotný automobil pritom ešte ani nie je postavený. Do vojny ponúk sa zapojilo najmenej 12 ľudí, ktorí túžili vlastniť tento skvost automobilového priemyslu.

Meno šťastného kupca zatiaľ nebolo zverejnené. Bol však pravdepodobne skalopevne odhodlaný ponúknuť najvyššiu sumu. Pred uzatvorením obchodu totiž automobil videl iba v podobe digitálnej vizualizácie.

Po dokončení výroby modelu Aperta bude auto nastriekané „jedinečnou a dych berúcou metalickou“ červenou farbou. Vozidlo budú zdobiť dva biele športové pruhy. Interiéru bude dominovať čierna koža s červeným prešívaním a čierne karbónové obklady.

Toto auto bude 210. a zároveň posledným vyrobeným modelom LaFerrari Aperta.

Aukčný dom RM Sothesby’s sa o Ferrari vyjadril nasledovne: „Aperta predstavuje najočakávanejší a najviac technologicky vyspelý model v histórii tohto výrobcu automobilov.“

Súvisiace: Ferrari Pininfarina Sergio iba na pozvánku: Len 6 kusov

Celý €8,3 miliónový výťažok z aukcie poputuje na účet organizácie Save the Children, ktorá sa zaoberá vzdelávaním mládeže na medzinárodnej úrovni.

Je pravda, že sa jedná doteraz o najvyššiu čiastku, za ktorú sa vydražilo auto vyrobené po roku 2 000. Treba však poznamenať, že sumy v rámci takýchto podujatí sú vždy vyššie, keď majú byť výťažky aukcie použité na charitatívne účely.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Fortune

Facebook komentár