Rekordny_pocet_milionarskych_domacnosti_v_USA_2017

Počet milionárskych domácností sa v USA počas roka 2016, podľa novej štúdie navýšil o 400 000, čím dosiahli nový rekord na úrovni 10,8 miliónov.

Podľa výskumnej spoločnosti pre bohatých jednotlivcov – Spectrom Group: „Vzhľadom k finančnej kríze v roku 2008, sa počet milionárskych domácností každým rokom rozrastal a tým vytvoril celkových 4 milióny týchto domácností. Výsledky týchto štatistík znamenajú, že viac ako jedna z každých 10 domácností v USA má majetok o hodnote 1 milión dolárov, alebo viac.

Spectrom definuje milionársku domácnosť, ako tie domácnosti ktoré v investovateľnom majetku (mimo hlavnej domácnosti) majú 1 milión dolárov, alebo viac.

Počet multimilionárskych domácností sa tiež navyšuje. V súčasnej dobe existuje 1,4 milióna domácností, ktoré majú majetok v hodnote 5 miliónov dolárov alebo viac a 156 000 domácností v hodnote 25 miliónov dolárov alebo viac.

Súvisiace:
Aktuálne je každý tretí obyvateľ tohto mesta milionárom
Ako som sa stal Milionárom v 24 rokoch, vďaka 10 krokom

George Walper, ktorý je prezidentom spoločnosti Spectrom Group povedal, že rast milionárov počas minulého roka bol čiastočne spôsobený z nárastu akciových trhov, ktorý nastal po prezidentských voľbách v USA.

Walper ďalej poznamenal: “Ľudia pred voľbami váhajú, ale akonáhle voľby skončili, videli sme že tieto trhy dosiahli rekordné úrovne a že to viedlo k zvýšenej hodnote investícií.”

Povedal, že zisky boli viac čiastočné, keďže veľké skupiny bohatých Američanov postupne videli, že ich portfólia a aktíva získali na hodnote.

Ďalej poznamenal: “Jednalo sa skôr o eskalátor než o výťah,” … “Bolo veľa ľudí, ktorí mali majetok v hodnote okolo 900 000 dolárov, čím im k méte milionárov ostávalo len veľmi málo.“

Walper očakáva, že v roku 2017 by očakával dosiahnutie ďalšieho rekordu, avšak za predpokladu, že trhy zostanú stabilné, alebo budú rásť.

Nakoniec dodal: “Ak Trumpove politiky bude realizovanou a jej vplyv na trhy bude pozitívny, myslím, že by sme v tomto rok mohli mať podobný rast a dosiahnuť rekordnú úroveň.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Fortune

Facebook komentár