Wall_Street_Journal_Trumpovi_Zlikvidujte_svoje_podiely_vo_firmach

Redakcia finančného denníka Wall Street Journal uviedla, že novozvolený prezident Donald Trump by mal zlikvidovať svoje podiely v rodinných podnikoch.

WSJ dnes poznamenal: “Jedným z dôvodov prečo 60 miliónov voličov zvolilo Donalda Trumpa je, pretože práve on sľúbil zmeniť kultúru Washingtonu, ktorá je nastavenou pre vlastný prospech, a ak chce uspieť, bude musieť niečo obetovať a ísť príkladom.”

Prezident je oslobodeným od väčšiny zákonov okolo konfliktu záujmov. Ale popredné konzervatívne noviny, vlastnené News Corporation od miliardára Ruperta Murdocha uviedli, že obchodné rokovania Trumpa by tým predstavovali politický problém, pretože je pod “neustálou mediálnou kontrolou.”

The Journal odkazoval na úsilie propagácie šperkárskej spoločnosti Ivanky Trumpovej, keďže počas sledovaného rozhovoru v CBS “60 Minutes” podporil propagáciu 10 800 dolárového náramku, ktorý mala na sebe. Redakcia to charakterizovala ako začiatok “mediálnej propagácie.”

Súvisiace:
Carl Icahn počas “Trumpovho Prepadu” kúpil akcie za $ 1 mld.
Trump plánuje okamžite deportovať alebo uväzniť 2-3 milióny imigrantov

S podielmi vo viac ako 500 spoločnostiach po celom svete, Trump tak čelí viacerým možným konfliktom záujmov, ako akýkoľvek iný zvolený prezident. On povedal, že svoje podiely v podnikoch prenechá svojim deťom, ktoré boli taktiež jeho politickými poradcami.

Wall Street Journal poznamenal: “Ak by sa pán Trump nezbavil podielov, bude obvinený z peňažného ovplyvňovania kedykoľvek bude zastávať svoju pozíciu v politike,” … “Premiešanie peňazí a politiky by mohlo ohroziť jeho sľub, že “chce prečistiť močiare” vo Washingtone.”

The Journal uviedol, že Trump by mal zlikvidovať všetky peňažné príjmy v slepú dôveru, kde majetok prenechá v meno svojich detí a zároveň okolo obchodných záležitosti preruší komunikáciu so svojimi deťmi.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN, TheGuardian

Facebook komentár