Xiaomi_planuje_mat_do_konca_roka_2019_v_Indii_az_5000_obchodov

Čínsky technologický gigant Xiaomi chce upevniť svoje postavenie popredného poskytovateľa inteligentných telefónov v Indii tým, že pred koncom roka 2019 otvorí tisícky obchodov.

Spoločnosť v tlačovej správe oznámila, že do roku 2020 zvýši svoju prítomnosť v Indii z 500 maloobchodných predajní na 5 000.

Manu Jain, ktorý je viceprezidentom a generálnym riaditeľ pre Indiu v spoločnosti Xiaomi v správe uviedol: “Už je to viac ako rok, čo sme začali ponúkať naše produkty prostredníctvom kamenného maloobchodu a zaznamenali sme noazaj silný rast.”

“Kamenné predajne predstavujú obrovský segment v tejto krajine s takmer 40 percentami offline trhu zameraného na vidiecke regióny a to všetko by malo mať za následok zvýšenie tohto predaja a predstavovať 50 percent príjmov spoločnosti do konca budúceho roka.”

V príspevku na sociálnej sieti Twitter, výrobca smartfónov pozval ľudí, aby požiadali o umiestnenie jednej z franšízových obchodov, ktorý bude vychádzať z ich maloobchodného modelu Mi.

“Mi store je modelom” nového maloobchodu” pre vidiecku časť Indie, ktorý prináša našim vidieckym zákazníkom skúsenosti s hlavnými predajňami,” poznamenala firma Xiaomi na sociálnej sieti Twitter a dodala, že nové obchody budú vytvárať viac ako 15 000 pracovných miest.

Agentúra Reuters informovala, že India je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich trhov spoločnosti Xiaomi, kde mala úspech vďaka svojej nízko-nákladovej rade smasrtphonov Redmi.

Spoločnosť je popredným poskytovateľom inteligentných telefónov v krajine s 30% podielom na trhu. V roku 2014 vstúpila na trh ako maloobchodný predajca na internete a až následne potom začala s otvorením fyzických obchodov po celej Indii. Samsung a Vivo sú jej najbližšími konkurentmi.

Firma Xiaomi v utorok dosiahla Guinnessov svetový rekord za otvorenie najväčšieho počtu maloobchodných predajní v Indii súčasne. Spoločnosť pôsobí aj v Ázii, Európe, na Strednom východe, v Afrike a Mexiku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Xiaomi

Facebook komentár