Cinska-Xiaomi-predbehla-Samsung-a-Apple-v-predaji-smartfonov

Podľa výskumnej firmy Counterpoint, čínsky výrobca smartfónov Xiaomi v júni predal viac telefónov ako jeho konkurenti Samsung a Apple.

Podľa dát firmy Counterpoint, predaje spoločnosti Xiaomi v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom vzrástli o 26%, čo v rámci celého sveta za mesiac jún predstavuje 17,1% podiel na celkovom počte predaných smartfónov. Dodala, že Samsung a Apple za rovnaké obdobie predali 15,7% a 14,3% z celkového počtu mobilných telefónov.

V štvrťroku, ktorý sa skončil v júni, bola firma Xiaomi druhým najväčším výrobcom smartfónov podľa dodávok – za Samsungom.

Analytici spoločnosti Counterpoint vysvetlili, že tento trend môže byť dočasný, pretože nový nárast prípadov ochorenia Covid-19 vo Vietname pravdepodobne v júni narušil výrobu spoločnosti Samsung. To viedlo k nedostatku zariadení dostupných od juhokórejského výrobcu smartfónov.

Spoločnosť Samsung v rámci oznámenia výsledkov za druhý štvrťrok uviedla, že zaznamenala prerušenie výroby vo Vietname, v dôsledku miestnych odstávok. Gigant v oblasti smartfónov údajne očakáva, že sa produkcia čoskoro vráti na normálnu úroveň.

Vo vyhlásení Tarun Pathak, riaditeľ výskumu spoločnosti Counterpoint, uviedol: “Odkedy začal úpadok spoločnosti Huawei, spoločnosť Xiaomi vynakladá dôsledné a agresívne úsilie o vyplnenie medzery vytvorenej týmto poklesom.” Dodal, že spoločnosť Xiaomi expanduje na predošlé trhy spoločnosti Huawei, ako je Čína, Európa, Stredný východ a Afrika.

Súvisiace: Predseda predstavenstva spoločnosti Huawei: „Cieľom je prežiť“

V skutočnosti výskum od Strategy Analytics tento mesiac zistili, že skupina Xiaomi bola vedúcou značkou smartphonov v Európe za obdobie troch mesiacov medzi aprílom a júnom, keďže si udržuje zhruba 25% podiel na trhu.

Xiaomi zostáva najlepším hráčom v Indii – jednom z najrýchlejšie rastúcich trhov so smartfónmi na svete.

Napriek tomu, že väčšina telefónov Xiaomi je stále zameraná na masový trh, čínsky výrobca smartfónov sa presúva do luxusného segmentu, ktorému v súčasnosti dominujú prémiové zariadenia od spoločností Samsung a Apple.

Tento rok spoločnosť Xiaomi uviedla na trh smartfón Mi 11 Ultra, ktorého cena začína na hodnote 5 999 juanov (928 dolárov), ako aj svoj prvý skladací telefón s cenovkou 9 999 juanov.

Očakáva sa, že spoločnosť Samsung v priebehu budúceho týždňa uvedie na trh nové luxusné smartfóny v rámci svojho podujatia Galaxy Unpacked. Od firmy Apple sa tiež očakáva, že svoje budúce modely iPhonov predstaví v septembri.

https://www.cnbc.com/2021/08/06/china-xiaomi-overtook-samsung-apple-in-june-smartphones-sales-counterpoint.html

Facebook komentár