Zabudnite_na_bitcoin_tato_spolocnost_podporuje_zlato_ako_novy_digitalny_sposob_platenia

Fintech spoločnosťou Glint bola práve spustená elektronická platobná aplikácia, ktorá umožňuje ľuďom platiť za tovary a služby v zlate.

Aplikácia nazývaná Glint, bola predstavenou počas včerajšieho dňa a užívateľom umožňuje prepojiť debetnú kartu Mastercard s telefónom, ktorá im potom umožňuje nakupovať fyzické zlaté prúty, ktoré sú uložené v švajčiarskom trezore.

Jason Cozens, ktorý je výkonným riaditeľ spoločnosti a spoluzakladateľom uviedol, že politiky kvantitatívneho uvoľňovania centrálnych bánk a zrútenie niektorých bánk prinútili mnohých ľudí uvedomiť si, že tradičné účty nie sú bez-rizikovou možnosťou.

Ďalej poznamenal: “Od finančnej krízy ľudia začínajú chápať, že kúpna sila ich peňazí nie je bezpečná.”

Na svojej internetovej stránke Glint poznamenáva, že akonáhle sa Mastercard spojí s menou, alebo zlatom, zákazníci si môžu kúpiť “čokoľvek od kávy po automobil”. Spoločnosť dodáva, že používatelia môžu tiež vybrať drahocenný kov na peer-to-peer platby (prenosy elektronických peňazí uskutočnené od jednej osoby k druhej, prostredníctvom sprostredkovateľa).

Cozens ocenili tth zlata na 8 biliónov dolárov a povedal, že ľudia budú prekvapení tým, koľko ľudí chce držať alebo platiť zlatom.

Dodal, že aplikácia bola pôvodne zameraná na bohatých jednotlivcov, ktorí sa snažia ukladať svoje bohatstvo mimo bankového systému, ale výskum ukázal, že záujem existuje v celom finančnom spektre.

Súvisiace:
Prečo Bitcoin nikdy nenahradí zlato?
Aplikácia umožní obyvateľom nakupovať a predávať zlato cez smartphone

Ďalej uviedol: “Pozrite sa na študenta, ktorý vyrastal počas finančnej krízy. Má naozaj negatívny postoj, čo sa týka nezávislosť úspor uložených v hotovosti.”

Cozens očakáva, že aplikácia sa v Indii a Nemecku ukáže ako veľmi populárna.

Počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov, spoločnosť Glint bude taktiež umožňovať používateľom držať a utrácať prostriedky v rôznych menách, z ktorých každá bude uložená v britskej banke.

Používatelia si môžu skontrolovať výmenné kurzy vo svojom telefóne skôr, než si ich vyberú a na základe toho tak budú môcť rozhodnúť, či na uskutočnenie nákupu použijú menu alebo zlato.

Aplikácia bola v Európe spustená v pondelok a v budúcom roku bude aktivovaná v Ázii a USA. Medzi prvých investorov patrí bývalý generálny riaditeľ Svetovej rady pre zlato, ako aj bývalý predseda spoločnosti Goldman Sachs v Ázii.

Cena zlata v tomto roku vzrástla o približne 12 percent a v súčasnosti je takmer pod úrovňou 1300 dolárov za uncu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár