Zakladateľ módnej značky Metersbonwe zmizol, čo je najnovšou vysoko postaveným predstaviteľom, ktorý sa v Číne stratil a nie sú o ňom informácie.

Spoločnosť Metersbonwe na konci tohto obchodného týždňa uviedla, že zakladateľ Zhou Chengjian zmizol a nevedia sa s ním skontaktovať a firma tak požiadala, aby obchodovanie s ich akciami bolo pozastavené. Miestne médiá však uviedli, že Zhou, spolu s ďalším členom rady spoločnosti boli po nariadení orgánov presadzovania práva vzatí do väzby.

Súvisiace: Čínsky miliardár popravený

Zhou je jedným čínsky najbohatších jednotlivcov Číny, s odhadovanou čistou hodnotou majetku o objeme viac ako 4 miliardy dolárov (poďla Hurun Report).

Dokonca v posledných mesiacoch začali miznúť niektorí z najbohatších a najmocnejších “titánov” zo sveta obchodu. Niektorí sa nakoniec našli a vrátili sa späť do svojich funkcií; iní však také šťastie nemali. Ich neprítomnosť je len zriedkakedy vysvetlená.

Väčšina zmiznutí je súčasťou protikorupčného zákroku, ktorý vedie prezidentom Xi Jinping od doby, kedy nastúpil do úradu v roku 2013.

Zdroj: TheIndependent

Facebook komentár