Čínsky miliardár Wang Jianlin vstúpil na trh luxusných jácht vo Veľkej Británie.

Jeho konglomerát zo sektora nehnuteľností a hotelov – Dalian Wanda Group minula cez 1 miliardu britských libier (1,6 miliárd amerických dolárov) pre britského výrobcu jácht – Sunseeker a oznámil výstavbu luxusného hotela v Londýne.

Prevzatím firmy Sunseeker v hodnote 320 miliónov britských libier, poskytlo čínskej spoločnosti 92% podiel v spoločnosti, ktorá vyrábala kultové jachty pre filmy Jamesa Bonda.

Wang, ktorý je jedným z najbohatších mužov Číny, sa snaží využiť explóziu dopytu po luxusných jáchtách v Číne a ďalších rozvíjajúcich sa trhoch.

Firma Wanda taktiež oznámila plány na výstavbu päť-hviezdičkového hotelu a komplexu apartmánov v prestížnej lokalite v Londýne s výhľadom na rieku Temžu.

Celková hodnota realitného projektu je o hodnote zhruba 700 miliónov libier (1,1 miliárd amerických dolárov). Už dostal plné stavebné povolenia.

Dalian Wanda Group si urobila meno pre seba v čínskom sektore komerčných nehnuteľností, luxusných hotelov, karaoke barov a oddelení obchodných reťazcov. Rovnako, ako ostatné čínske firmy sa aktuálne snažia rozšíriť svoju prítomnosť na celosvetovom trhu.

Tento konglomerát má majetok o veľkosti 300 miliárd čínskych juanov (48 miliárd amerických dolárov) a ročné tržby vo výške 142 miliárd juanov.

Podľa správ, sa Wang obzeral po kúpe 30. jácht spoločnosti Sunseeker pre jeho tri nové prístavy, ale usúdil, že väčší zmysel bude mať kúpa celej spoločnosti.

Množstvo super-bohatých obyvateľov v Číne rýchlo rastie. Počet ľudí s viac ako 30. miliónmi dolármi vo forme aktív medzi rokmi 2007 a 2011 vzrástol o takmer 60%, podľa výskumnej spoločnosti WealthInsight, čo viedlo k zvýšeniu dopytu po luxusnom tovare a kvalitnejších službách.

“Podpora od firmy Wanda bude napomáhať umožniť spoločnosti Sunseeker dosiahnuť obrovský potenciál rýchlo rastúceho čínskeho trhu luxusných jácht,” ako poznamenal výkonný riaditeľ z firmy Sunseeker – Stewart McIntyre.

V minulom roku, firma Wanda kúpila reťazec kín AMC Entertainment Holdings v hodnote za 2,6 miliardy amerických dolárov.

Zdroj: China.org.cn

Facebook komentár