Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Čínsky magnát z oblasti technológií, ktorí si kúpili aplikáciu pre gay-ov, Grindr počas rozvodu so svojou ženou jej zanechal majetok o hodnote 1,1 miliardy amerických dolárov.

Zhou Yahu, ktorý je predsedom spoločnosti online hier – Beijing Kunlun Tech (podľa burzového podania) sa dohodol, že na svoju ženu – Li Qiong prevedie stovky miliónov akcií vo firme.

Táto rozsiahla suma rozvodu si v čínskych štátnych médií vyslúžila veľkú pozornosť, ktoré ju opísali ako jeden z najnákladnejších rozvodov v histórii krajiny.

Súvisiace: Čína má viac miliardárov ako USA

Začiatkom tohto roka sa tento pár zaradil na 11. miesto v globálnom zozname miliardárov (vlastným pričinením) pod 40 rokov, vrámci čínskeho zoznamu Hurun, keďže ich spoločný majetok bol odhadovaný na 3,5 miliardy dolárov.

Ale na základe novej dohody vydanej súdom v Pekingu, Zhou jeho žene Li odovzdá 278 miliónov akcií firmy Kunlun. Akcie tejto spoločnosti v Shenzene po rozhodnutí uzavreli na úrovni 26,44 čínskych juanov, čím sa jedná o hodnotu 7,35 miliardy juanov (1,1 miliardy dolárov).

Zhou zostane najväčším akcionárom spoločnosti Kunlun, ktorá začiatkom tohto roka kúpila väčšinový podiel vo firme Grindr. Kunlun ďalej odmietol komentovať okolnosti rozvodu.

Je nepravdepodobné, že by sa v Číne jednalo o posledný mega-rozvod. Miera rozvodovosti v krajine podľa štátnych médií v posledných rokoch čelí rozsiahlemu nárastu. Medzitým počet nových miliardárov sa napriek hospodárskemu spomaleniu neustále razantne zvyšuje.

Rozvod medzi Zhou a Li zatienil amerického ropného magnáta Harolda Hamma, ktorý jeho bývalej žene, počas minulého roka vyplatil 975 miliónov dolárov.

Súvisiace: Manželka miliardára chce v rozvode za každý mesiac $ 1 milión

Avšak ďalší veľmi bohatí podnikatelia – vrátane mediálneho magnáta Ruperta Murdoch a šéfa Formuly 1 – Bernieho Ecclestona, svojim bývalým ženám v minulosti zanechali majetky o hodnote viac než miliardy dolárov.

Švajčiarsky súd v roku 2014 ruskému oligarchovi Dmitrijovi Rybolovlevovi nariadil vyplatiť svojej bývalej manželke rekordných 4,5 miliardy dolárov, ale počas minulého roka súd túto znížil sumu na zhruba 600 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheIndependent, Yahoo

Facebook komentár