Značka hodiniek francúzskej skupiny luxusu LVMH – TAG Heuer má plány na predstavenie vlastných inteligentných hodiniek (SmartWatch). S týmto vyjadrením pre švajčiarske noviny prišiel vedúci jej divízie.

Jean-Claude Biver pre NZZ am Sonntag poznamenal: “V Tag Heuer chceme predstaviť verziu našich inteligentných hodiniek, ale nesmú kopírovať iWatch od spoločnosti Apple.”

Švajčiarsky priemysel hodiniek čelí konkurencii zo strany inteligentných hodiniek (smartwatches), ktoré jej majiteľom umožňujú volať, prijímať správy a sledovať ich kondíciu s pripojením na ich smartphone.

Súvisiace:

Švajčiarsky expert: Apple iWatch vyzerajú “ako by ich navrhol študent”

Sú nositeľné technológie len pre maniakov?

Biver povedal: “Nemôžeme si dovoliť, aby sme len nasledovali stopy niekoho iného,” a dodal, že švajčiarsky hodinársky priemysel predstaví svoje smartwatches najneskôr počas jari, budúceho roka, v Bazileji. Avšak o plánovaných hodinkách neposkytol ďalšie podrobnosti.

Biver a TAG Heuer nemohli byť okamžite k dispozícií, aby mohli reagovať svojim komentárom.

Apple, ktorá doteraz na trhu inteligentných hodiniek chýbala, počas minulého týždňa predstavila svoju verziu Apple iWatch.

TAG Heuer od LVMH patrí k najväčšiemu výrobcovi značkových hodiniek. Taktiež vyrába luxusný smartphone Meridiist a počas minulého roka, oznámila, že bude pracovať na jednorazových inteligentných hodinkách pre členov plachetnicového tímu Oracle.

Zdroj: Reuters, BusinessWeek

Facebook komentár