Facebook je obrovskou, celosvetovou sociálnou sieťou s medzinárodným publikom a tu je jeden tip, ako by sa ďalej mohol rozširovať od svojej domovskej základne v Severnej Amerike. Rozvíjajúce sa trhy, kde využitie internetu stále rýchlo rastie, bude riadiť ďalšiu veľkú vlnu rastu pre trh sociálnych sietí. Najmä v Číne, kde je Facebook oficiálne zakázaný. Tak touto stratégiou by si Facebook mohol rozšíriť jeho užívateľskú základňu najrýchlejším tempom v najbližších rokoch.

( Súvisiace: Čo nové treba očakávať od Facebooku v roku 2014 )

Tu je dôvod, prečo:

Takmer 87 miliónov užívateľov internetu v Číne používajú Facebook a predstavujú viac ako 7% z celej globálnej užívateľskej základne Facebooku, v súlade s dátami prebiehajúceho mnohoročného prieskumu GlobalWebIndex. To aj napriek zákazu čínskej vlády pre Facebook, ktorý sa datuje do roku 2009.

Očakáva, že užívateľská základňa Facebooku v Číne zaznamená v najbližších niekoľkých rokoch obrovský rast, ako obmedzenie slobody prejavu byť mohli byť zhovievavejšie, uvolnením siete v niektorých oblastiach “voľného obchodu” a väčšiemu prieniku ľudí do siete pomocou proxy serverov, ktoré im pomôžu zostať v anonymite. Práve teraz, približne 55% užívateľov Facebooku v Číne sa už spolieha pre prístup k sociálnej sieti cez proxy server .

Napriek tomu, že je blokovaným miestom, užívateľská základňa v Číne je pre Facebook už druhým najväčšou, než v akákoľvek inej krajine.

( Súvisiace: Táto mapa jasne zobrazuje vládnutie svetu sociálnej siete Facebook )

S prenikom iba u 21% internetovej populácie v Číne, Facebook by mohol z tejto krajiny ľahko pridať ďalších 100 miliónov užívateľov v priebehu niekoľkých najbližších rokov.

Ale to nie sú všetko dobré správy pre Facebook, ako sa stáva väčšou platformou v najľudnatejšej krajine na svete. Málo inzerentov, ak vôbec sa bude chcieť zamerať na populáciu, ktorá je teoreticky zakázaná. Takže vo vzduchu visí otvorená otázka, ako sa táto sociálna siete bude speňažiť svoj boom v oblasti čínskych užívateľov.

Zdroj: BIInteligence

Facebook komentár