Mark Zuckerberg počas toho týždňa prišiel s veľmi zaujímavým vyjadrením o budúcnosti Facebooku.

Zakladateľ a CEO (generálny riaditeľ) tejto sociálnej siete sa domnieva, že jedného dňa si budeme môcť zdieľať svoje myšlienky priamo – mozog mozgu, vďaka technológiám.

Zuckerberg povedal: “Budeme jednoducho schopní na niečo pomyslieť a ak si prajete, vaši priatelia to budú môcť okamžite vedieť a kludne aj zažiť,” … “Jednalo by sa o veľmi pokročilý vývoj komunikačných technológií.”

Súvisiace: Google: Ľudský mozog do roku 2030 spojíme s umelou inteligenciou

Tieto vyjadrenia oznámil počas tohto-týždňového verejného vyjadrenia na jeho profile. Odozva bola adresovaná užívateľ, ktorý ho požiadal o informácie ohľadom dlhodobých plánov spoločnosti Facebook.

V posledných desiatich rokoch táto spoločnosť rozšírila spôsoby ich sociálnej siete, akými užívatelia komunikujú. Najprv užívatelia mali k dispozícií jednotlivé stránky profilov. Následne prišli možnosti pripomienok a potom nasledovala nástenka, obľúbené, skupiny a novinky.

Za posledný rok Facebook presunul svoje zameranie zo zdieľania a zameral sa na osobné správy.

Takže Nám bol predstavený Messenger, ako jeho vlastná samostatná aplikácia pre web a smartphony. Dokonca kúpil celú spoločnosť aplikácie správ – WhatsApp za 22 miliárd dolárov.

Keď Facebook vykonal akvizíciu spoločnosti Oculus nám dal náznak toho, čo chce robiť s virtuálnou realitou, keďže chce užívateľom poskytnúť pocit, že sú hneď vedľa svojich priateľov a budú všetko vidieť a zažívať v reálnom čase.

Telepatia je len ďalším krokom k väčšiemu prepojeniu (s odstránením hardvéru). A nie je to až taký nápad, ktorý by bol veľmi pritiahnutý za vlasy.

Súvisiace: 10 spoločností, ktoré sa pokúsili kúpiť Facebook

Vedci už objavili spôsob, ako vytvoriť “počítačové rozhranie mozgu”, alebo schopnosť ako by počítače vedeli prekladať mozgové vlny a naopak.

Napríklad University of Washington buduje systém, ktorý umožňuje výskumníkom vyslať signály mozgu z jednej osoby na druhú už cez internet. V minulosti, jeden účastník bol schopný úspešne pohybovať prstom druhého účastníka na klávesnici a nielen prostredníctvom myšlienok. Obaja mali na sebe špeciálnu klobúky, ktoré boli vybavené starostlivo umiestnenými elektródami.

Aj keď štúdie boli obmedzené hlavne na povely pohybov, technologický podnikateľ Zuckerberg má však ambicióznejším ciele.

Zdroj: PopularScience, WashingtonPost

Facebook komentár