10-milionov-ChatGPT-zamestnancom-Google-AI-ponuka-vysoke-platove-baliky

Spoločnosť OpenAI konkuruje spoločnosti Google v oblasti zamestnávania ľudí z oblasti umelej inteligencie, pričom ponúka dobrý plat a prístup k zaujímavým technológiám. Spoločnosť zo sektora umelej inteligencie, známa vďaka službe ChatGPT, už zamestnala 93 ľudí zo spoločností Google a Meta.

OpenAI, známa pre ChatGPT, súperí so spoločnosťou Google o získanie niektorých špičkových softvérových inžinierov. Firma k tomu využíva rôzne stratégie, napríklad ponúka vysoký plat a prístup k moderným technológiám. OpenAI nedávno naznačila predaj akcií, vďaka čomu by spoločnosť mohla mať veľmi vysokú hodnotu, až na úrovni 86 miliárd dolárov. Ak sa tak stane, noví zamestnanci by mohli dostať 5 až 10 miliónov dolárov.

Podľa správy portálu TechCrunch spoločnosť OpenAI úspešne získala odborníkov zo spoločností Google a Meta. Spoločnosť pri svojom predstavení noviniek okolo služby ChatGPT predstavila päť bývalých inžinierov spoločnosti Google. Celkovo spoločnosť OpenAI od februára zamestnala 93 ľudí, ktorí pracovali v spoločnostiach Google a Meta, z toho 59 zo spoločnosti Google a 34 zo spoločnosti Meta.

Na posilnenie svojho tímu spoločnosť OpenAI najíma softvérových inžinierov. Ročný plat na tejto pozícii sa pohybuje od 245 000 do 450 000 dolárov. Spoločnosť ponúka aj “veľkorysý kapitál” a ďalšie výhody.

Jan Leike, vedúci oddelenia jedného z tímov spoločnosti OpenAI, údajne uviedol, že sa zameriavajú na to, aby systémy umelej inteligencie boli v súlade s tým, čo ľudia požadujú. Aktívne hľadajú ľudí nadšených pre bezpečnosť v oblasti umelej inteligencie, s dobrými schopnosťami myslenia a odbornými znalosťami v oblasti kódovania.

Napriek tomu všetkému sa spoločnosť k výberovému konaniu pre talenty nevyjadrila. Tento súboj o talenty medzi spoločnosťami OpenAI a Google ukazuje tvrdú konkurenciu v odvetví umelej inteligencie. Obe spoločnosti chcú získať tie najlepšie mozgy, aby dosiahli pokrok v oblasti umelej inteligencie.

Nedávno sa spoločnosť OpenAI tiež podelila o to, že ich chatbot s umelou inteligenciou teraz využíva 100 miliónov ľudí týždenne. Na ich prvej vývojárskej konferencii generálny riaditeľ OpenAI – Sam Altman hovoril o novom modeli GPT-4 Turbo, ktorý je lepší, cenovo dostupnejší a dokáže pochopiť väčšie množstvo informácií.

 

Zdroj: TheVerge

Facebook komentár