Microsoft-ponuka-chatbota-ChatGPT-aj-v-Bingu-na-iPhonoch-a-Androide

Microsoft v stredu oznámil predbežné vydanie svojich nových aplikácií Bing a Edge pre iPhone a Android, ktoré obsahujú nové funkcie, ako je hlasové vyhľadávanie ale aj prístup k chatbotovi s umelou inteligenciou.

V mobilnej aplikácii Bing môžu používatelia ťuknúť na ikonu Bing a spustiť chat, v ktorom môžu podľa oznámenia klásť rôzne otázky prostredníctvom textu alebo hlasom. Odpovede sa môžu zobrazovať v bodoch, v zjednodušených odpovediach alebo v tradičnom textovom formáte. Používatelia budú mať podľa vyhlásení firmy Microsoft prístup k aktualizáciám pre službu Bing aj prostredníctvom domovskej stránky mobilnej aplikácie Edge.

Spoločnosť Microsoft v stredu oznámila aj službu Bing pre Skype spoločne s umelou inteligenciou. Používatelia môžu pridať umelú inteligenciu Microsoftu do skupinových konverzácií a klásť jej otázky. Chatbot poskytne odpovede pre celú skupinu. Ľudia môžu požiadať Bing o návrhy na cestovanie alebo sa spýtať napríklad na počasie alebo na nedávne udeľovanie cien. Podobne ako v mobilnej aplikácii Bing sa odpovede môžu zobrazovať v bodoch, zjednodušených odpovediach alebo v textovom formáte.

Služba Bing v aplikácii Skype je k dispozícii v rámci celosvetového náhľadu.

Dňa 7. februára skupina Microsoft usporiadala event vo svojom sídle nachádzajúcom sa v meste Redmond, štátu Washington a oznámila aktualizácie vyhľadávača Bing a prehliadača Edge, ktoré sú založené na umelej inteligencii. Aktualizácie boli spočiatku prístupné na počítačoch v obmedzenom náhľade, čo znamená, že používatelia dostanú počas počiatočného obdobia obmedzený počet dotazov na vyhľadávanie.

Súvisiace:
Prečo chce Microsoft obmedziť ChatGPT v rámci vyhľadávača?
Baidu po Google oznamuje ďalšiu umelú inteligenciu v štýle ChatGPT

Generálny riaditeľ spoločnosti Satya Nadella uviedol, že vyhľadávanie poháňané umelou inteligenciou je najvýznamnejšia vec, ktorá sa stala jeho spoločnosti za deväť rokov, čo je na jej čele.

Nadella v rozhovore po podujatí spoločnosti Microsoft uviedol: “Niečo také som nevidel od roku 2007 – 2008, keď sa ešte len objavoval cloud.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár