Baidu-Nas-konkurent-ChatGPT-Ernie-ma-uz-viac-ako-100-milionov-pouzivatelov

Čínska technologická spoločnosť Baidu na konci tohto týždňa oznámila, že jej produkt podobný umelej inteligencii ChatGPT – bot Ernie, prekročil 100 miliónov používateľov.

Akcie spoločnosti Baidu uzavreli obchodovanie v USA s nárastom o 3 %, čím si dostali do mierne vyššej hodnoty ako rok 2023 začali. Spoločnosť nešpecifikovala, či ide o aktívny počet používateľov bota Ernie alebo o konkrétne časové obdobie.

Microsoftom podporovaná spoločnosť OpenAI v novembri uviedla, že ChatGPT dosiahol približne 100 miliónov aktívnych používateľov týždenne. Jej chatbot nie je v Číne oficiálne dostupný, ale môže sa používať v čínskom jazyku.

Bot Ernie, ktorý sa okrem primárneho jazyka, ktorým je čínština, dá používať aj v angličtine, vyžaduje na registráciu používateľa čínske mobilné číslo. Aplikácia sa v mandarínskej čínštine nazýva “Wenxinyiyan”.

Spoločnosť Baidu svojho chatbota predstavila v marci, ale súhlas regulačných orgánov na masové zavedenie získala až koncom augusta, keď zelenú dostalo aj niekoľko ďalších miestnych hráčov.

Materská spoločnosť TikToku – ByteDance ponúka chatbota s názvom Doubao, ktorý sa v piatok ráno umiestnil na druhom mieste v kategórii bezplatne použiteľných aplikácií určených pre zvýšenie produktivity v službe Apple Store v Číne.

Tencent a Alibaba sa zameriavajú skôr na produkty umelej inteligencie (AI) pre obchodných partnerov, ale obe v Číne ponúkajú chatboty aj pre verejnosť. Tencent ho má vo svojej široko používanej aplikácii na zasielanie správ a sociálnych médií WeChat.

V novembri spoločnosť Baidu začala účtovať približne 8 dolárov mesačne za svoju najpokročilejšiu verziu bota Ernie. ChatGPT si za používanie svojho najnovšieho dostupného modelu účtuje 20 dolárov mesačne.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár