OpenAI-spusta-verziu-ChatGPT-pre-spolocnosti

Spoločnosť OpenAI na začiatku tohto týždňa oznámila, že vydáva verziu svojho nástroja ChatGPT určenú špeciálne pre spoločnosti, keďže preteky v zbrojení v oblasti umelej inteligencie sa v korporátnej Amerike naďalej rozbiehajú.

Spoločnosť OpenAI predstavila novú službu s názvom “ChatGPT Enterprise” v príspevku na firemnom blogu a uviedla, že od pondelka si ju budú môcť zakúpiť firemní klienti. Nová ponuka sľubuje, že poskytne “bezpečnosť a súkromie na podnikovej úrovni” v kombinácii s “doteraz najvýkonnejšou verziou ChatGPT” pre podniky, ktoré chcú naskočiť na vlnu generatívnej umelej inteligencií (AI).

V blogovom príspevku sa uvádza: “Veríme, že AI môže pomôcť a pozdvihnúť každý aspekt nášho pracovného života a urobiť tímy kreatívnejšími a produktívnejšími,” … “Dnešný deň predstavuje ďalší krok k AI asistentovi pre prácu, ktorý pomáha s akoukoľvek úlohou, je prispôsobený pre vašu organizáciu a chráni vaše firemné údaje.”

Medzi prvých zákazníkov ChatGPT Enterprise patrí fintech startup Block, kozmetický gigant Estee Lauder a spoločnosť poskytujúca odborné služby PwC.

Očakávané oznámenie spoločnosti OpenAI prichádza v čase, keď podľa analýzy jej účtov spojených s firemnými e-mailovými doménami začali ChatGPT od jeho verejného spustenia koncom minulého roka používať už zamestnanci viac ako 80 % spoločností z rebríčka Fortune 500.

Pred spustením ChatGPT Enterprise, niekoľko významných spoločností vrátane JPMorgan Chase zaviedli dočasné obmedzenia používania aplikácie ChatGPT na pracovisku.

ChatGPT Enterprise však rieši jeden z hlavných problémov, ktorý viedol k obmedzeniu prác: obavy o súkromie a bezpečnosť. Predtým niektorí vedúci predstavitelia firiem vyjadrili obavy, že zamestnanci budú do ChatGPT vkladať dôverné informácie a tieto citlivé informácie sa môžu objaviť ako výstup nástroja na inom mieste. V blogovom príspevku spoločnosti OpenAI k oznámeniu o nástroji ChatGPT Enterprise sa medzitým uvádza, že sa “netrénuje na vašich firemných údajoch alebo konverzáciách a naše modely sa neučia z vášho používania”.

Spoločnosť OpenAI verejne nezverejnila cenové úrovne pre ChatGPT Enterprise a namiesto toho požiadala potenciálnych firemných klientov, aby kontaktovali jej obchodný tím.

Súvisiace: Goldman Sachs: “AI ako ChatGPT by mohla ovplyvniť 300 mil. zamestnancov“

Spoločnosť uviedla: “Tešíme sa, že sa s potenciálnymi zákazníkmi podelíme o ešte podrobnejší plán a budeme pokračovať vo vývoji služby ChatGPT Enterprise na základe vašej spätnej väzby,” … “V nasledujúcich týždňoch budeme zapájať čo najviac podnikov.”

V júli spoločnosť Microsoft predstavila verziu svojho nástroja Bing poháňaného umelou inteligenciou určeného pre podniky, nazvanú Bing Chat Enterprise, a sľúbila rovnaké bezpečnostné záruky, aké teraz ponúka ChatGPT Enterprise – konkrétne, že údaje o chate používateľov sa nebudú používať na trénovanie modelov umelej inteligencie.

Spoločnosť Microsoft už predtým zverejnila aj niekoľko-miliardovú investíciu do OpenAI. Nie je bezprostredne jasné, ako si budú tieto nové nástroje AI pre podniky konkurovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár