Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv neziskovej “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”

Áno, príležitosť klope americkým investorom na dvere. A to menej ako 2 týždne pred vydaním ročnej správy amerických milionárov od Spectrem Group of Chicago. Minulý rok pribudlo okolo 200 000 nových milionárov, spolu ich už je 8.6 milióna.

Je pravdou, že to je menej, ako 9.5 milióna z vrcholu v roku 2006, stále sú to však skvelé správy spolu s 994 bodmi v Dow Industrial v prvom kvartály. Sú to dva pozitívne znaky trhového oživenia.

V skratke, stále sa môžete stať milionárom. Tu je to tajomstvo: je to všetko vo vašej hlave, váš prístup, vaše hľadisko. Ak chcete ísť do penzie ako milionár, môžete. Ako? Kontrolujte svoju myseľ.

Pár dekád v biznise a roky písania o behaviorálnej ekonomike a psychológii ma o tejto jedinej pravde presvedčili: Ak sa chcete stať milionárom, musíte to mať v hlave. S technikami budovania bohatstva, nástrojmi a pravidlami na to stačí už len málo.

V skutočnosti môžete aj zabudnúť na klasické: alokácie aktív, vyberanie akcií, plánov šetrenia, rozpočtovania a pod. Viem, to je to, na čo vás experti upozorňujú. Ak však nie ste na to v hlave pripravení, na ničom inom tak nezáleží.

Skutočne, čítal som knihy „The Millionaire Mind,“ “Instant Millionaire,”  “Automatic Millionaire,” “Millionaire Next Door,”  “One-Minute Millionaire” a mnoho ďalších, dokonca som aj pár napísal, „The Millionaire Code“ a „The Millionaire Meditation“ a pracoval na Wall Streete ako investičný bankár s Morgan Stanley.

Stále sa však vraciam k tomuto jednoduchému faktu: Ak sa chcete stať milionárom, musíte to mať najprv v hlave. Bodka. Žiadne výhovorky. Ak sa rozhodnete stať milionárom, stane sa tak – či už na klesajúcom trhu, v zlej ekonomike alebo pri trhovom vzostupe.

Tu je 10 najlepších tipov, ktoré som za tých pár dekád pozbieral a vybral a ktoré vám pomôžu sa stať milionárom:

1.  Zbohatnutie nie je o peniazoch

Peter Lynch často hovoril, že ak trávite 15 minút ročne štúdiom ekonomiky, je to o 10 minút viac, ako je treba. A keď peňažný guru Ric Edelman skúmal 5000 milionárov, zistil, že milionári trávia priemerne len 6 minút času denne osobnými financiami. Majú aj lepšie veci na robote.

2.  Myslite odlišne

Prečítajte si „The Millionaire Mind“ od Georgea Stanleyho: „Milionári zmýšľajú odlišne, ako dav… vypláca sa byť odlišný.“ Áno, to tvorí bohatstvo. Choďte tam, kde je unikátna príležitosť, ktorá svedčí vášmu unikátnemu talentu. „To je centrálnou témou“ Stanleyho práce: Nesnažte sa zapadnúť, choďte svojou vlastnou cestou.

3.  Zvýraznite pozitíva

Väčšina z nás čítala klasiku, ako napríklad „Success through a positive mental attitude“ od Napoleona Hilla. Tak, ako raz povedal veterán „mariňák“: „Ak máte chlapa so všemožným výcvikom na prežitie, aký len na svete môžete získať a ktorý má negatívny prístup a chlapa, ktorý nemá o veci ani páru, ale má pozitívny prístup, garantujem vám, že chlap s pozitívnym prístupom vyjde z lesa živý. Takto to funguje.“

4.  Prestaňte s tým, čo neznášate

Mnoho ľudí žije v tichej zúfalosti, čakajú na penziu a robia to, čo neznášajú. Marcus Buckingham to vo svojej knihe „The one thing you don´t need to know“ povedal jasne: „Zistite, čo neradi robíte a prestaňte to robiť.“

5.  Robte to, čo milujete

Určite ste už  počuli tie povzbudzujúce „hlášky“: nasledujte svoje šťastie, robte to, čo milujete a peniaze pôjdu za vami. Predovšetkým však nikdy nezabudnite: „Ak ste dosť kreatívny na zvolenie si ideálnej práce, môžete vyhrať, veľa. Skutočne briliantní milionári sú takí, čo si vybrali prácu, ktorú milujú.

6.  Nájdite svoje ´skutočné ja´

Pracovať v oblasti, ktorá vám nesedí je vyčerpávajúce a stresujúce. Ste menej efektívny a menej produktívny. Zosynchronizujte sa sami so sebou. Ak je potreba, zájdite k pracovnému poradcovi, nech vám poradí. Čítajte knihy o typoch ľudí. V „The Millionaire Code“ identifikujem 16 základných typov, aby som pomohol budúcim milionárom zamerať sa na ich sny. Buckinghamovo „Now Discover Your Strenghts“ je ďalším príkladom. Nájdite svoje skutočné ja a už sa viac neotáčajte.

7.  Investujte do seba

Ste unavený prácou pre štát? Začnite podnikať. Vytvorte si vlastný biznis. Prečítajte si Kiyosakiho sériu „Bohatého otca, chudobného otca.“ Prehrabte sa EBayom. Otvorte si reštauráciu, čistiareň či kovošrot. Stanleyho zoznam milionárov zahŕňa neočakávané možnosti, ktoré iným unikli. A pamätajte, väčšina milionárov pracujú pre seba, platí menej daní a stavajú si aktíva pre seba.  

8.  Žite s vášňou

Verte v niečo. Počúvajte ten tichý malý hlas. Či to je láska, rodina, jazz, umenie, golf, písanie, rybárčenie, vynaliezanie, charita. Čokoľvek to je, ste to vy. A je to nezaplatiteľné. Môj mentor Joseph Campbell, inšpirácia pre Georga Lucasa a jeho Hviezdne vojny a autor „The hero of a thousand faces,“ nám hovorí: „Ak nasledujete svoje šťastie, vždy ho budete mať, či už s peniazmi alebo bez nich. Ak nasledujete peniaze, môžete ich stratiť a nebudete mať nič.“ Áno, dokonca aj Campbell mal „milionársku myseľ.“

9.  Žite pre moment

Warren Buffet chodí  na step. Raz povedal univerzitnej skupinke študentov z Nebrasky: „Každý deň vstávam a mám šancu robiť to, čo milujem. Každý deň. Ak sa máte odo mňa niečo naučiť, je to tá najlepšia rada.“ Vezmite si ju. Žite pre moment. Žite každý deň naplno.

10.  Zmeňte sa

Tento krok môže byť  skutočne kľúčovým vo vašej ceste, možno aj pred samotnými peniazmi: My všetci čelíme denným tlakom, ktoré vyžadujú balanc medzi našimi milovanými a rodinou, klientom, zákazníkom a šéfom, naším malým svetom a budúcnosťou. Milionári snívajú o vytvorení lepšieho sveta pre každého. Radi pomáhajú ľuďom. Stavím sa, že máte svoj sen. Niečo, čo vás tam hlboko v duši skutočne uspokojuje. Spoznajte skutočný zmysel vášho života. Môžete zbohatnúť a zmeniť sa.

 

Pamätajte, je to vo vašej hlave. Ak máte správny postoj, ak to tam cítite, ak veríte, že môžete byť milionárom, už ste skoro tam. Máte myseľ milionára. A peniaze prídu. Skutočne to funguje.

Facebook komentár