3_teorie_paranoidnych_ludi_zo_Silicon_Valley_o_konci_sveta_2016

Sam Altman

Jedným z najobľúbenejších smutných tém konverzácie, u niektorých jednotlivcov v Silicon Valley je myšlienka toho, ako nakoniec skončí svet.

S týmito závermi prišiel nový článok v The New Yorker, od Sama Altmana, ktorý je prezidentom inkubátora pre start-upy Y Combinator. Poukazuje bližší pohľad na života Altmana pri kormidle Y Combinator.

Ale je tam možno ešte zaujímavejšia časť, kde Altman a jeho priatelia rozoberajú tému toho, ako si myslia, že nakoniec skončí svet a ako sa na to môžu pripraviť.

The New Yorker citoval Altmana kde poznamenal, že jeho priatelia často rozoberajú svoje predpovede o zániku celého sveta skôr v opitosti. Aj keď uviedol, že sa snažil nemyslieť na koniec sveta, prišiel s najčastejšími teóriami:

* Bude vypustený smrteľný a nákazlivý vírus

* Umelá inteligencia začne byť vnímavou a napadne nás, alebo

* Krajiny po celom svete budú čeliť vojne okolo obmedzených zdrojov, s využitím jadrových zbraní.

Altman však v maily na otázky poznamenal: “Ľudia majú rôzne obľúbené teórie,” … “Myslím, že väčšina z nich si nemyslí, že svet v podstate skončí, len, že technológia zvýšia rozmarnosti sveta, avšak malé množstvo z nich sa na toto nebezpečenstvo plánovaním naozaj pripravuje.”

Súvisiace: Hlavný investor z technológií: “Celá partia bláznivých miliardových firiem zmizne”

Altman pre The New Yorker povedal, že on pripravený. Nazbieral zbrane, zlato, antibiotiká, “plynové masky od Izraelských obranných síly” a ďalšie predmety a má “veľkú časť pôdy v Big Sur” na ktorú môže lietať.

Aj keď tento zoznam je celkom pôsobivý, príprava na prežitie sa zdá byť skôr pre Altman hobby, než vážna vec.

“Áno, mám tie veci, ale 1) Big Sur je rovnako moje najobľúbenejšie miesto na svete a 2) Myslím, že toto jednoducho poukazuje na malého chlapca s fantáziou a hlavne pre zábavu,” … “Neočakávam, že to niekedy využijem.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, NYTimes

Facebook komentár