Spoluzakladatelia Gigsteru - Debo Olaosebikan a Roger Dickey

Spoluzakladatelia Gigsteru – Debo Olaosebikan a Roger Dickey

Keď sa venujete programovaniu softvéru a chcete zarábať toľko, čo zamestnanci spoločností v Silicon Valley, musíte bývať priamo v Silicon Valley. Alebo prinajmenšom v blízkom okolí.

Spoločnosť Gigster sa to snaží zmeniť.

Spoločnosť vznikla pred 4 rokmi ako start-up zo Silicon Valley. Jej internetový portál umožňuje komunikáciu medzi spoločnosťami, ktoré hľadajú schopných softvérových developerov s programátormi na voľnej nohe, ktorí hľadajú zamestnanie.

Gigster ponúka veľkým aj malým spoločnostiam možnosť zamestnať celý tím programátorov. Developerom na voľnej nohe zase pomáha nájsť si dobre platenú prácu v rámci rôznych projektov naprieč viacerými odvetviami technologického priemyslu.

Súvisiace: DiCaprio a miliardári investujú do zaujímavého startupu z oblasti diamantov

Medzi klientov spoločnosti Gigster už patria firmy ako eBay a IBM. Do budúcnosti však plánuje osloviť viaceré veľké spoločnosti a následne ich napojiť na zásobník nezávislých programátorov, ktorí čakajú na svoju príležitosť. A zdá sa, že tomuto start-upu sa to v blízkej budúcnosti podarí. Nedávno totiž obdržal úctyhodné množstvo kapitálu, pomocou ktorého sa môže priblížiť k svojim cieľom.

V rámci novej vlny financovania pribudlo na účet spoločnosti Gigster až 20 miliónov dolárov. Medzi investorov patria spoločnosti Redpoint Ventures, Y Combinator, Andreessen Horowitz a Sound Capital, ktorej zakladateľom je herec Ashton Kutcher.

Spoločnosť prilákala dvoch nových investorov. Stali sa nimi Marc Benioff, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Salesforce a basketbalová legenda Michael Jordan. Pre Jordana je to jedna z prvých investícií, ktorú smeroval do technologického priemyslu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Salesforce, Marc Benioff, je jedným z nových investorov spoločnosti Gigster.

Generálny riaditeľ spoločnosti Salesforce, Marc Benioff, je jedným z nových investorov spoločnosti Gigster.

Spoločnosť plánuje použiť peniaze na financovanie predaja, marketingu a ďalšieho úsilia s cieľom presvedčiť veľké spoločnosti, aby používali služby portálu Gigster. Spoločnosť dnes zamestnáva asi 60 ľudí. Ako súčasť spomenutého úsilia plánuje do budúceho roka prijať približne 100 nových zamestnancov.

Generálnym riaditeľom spoločnosti Gigster je Roger Dickey. Vyjadril sa, že na portáli Gigster je v súčasnosti registrovaných približne 1000 programátorov a informatikov. Dickey svoju spoločnosť hodnotí na základe toho, aké percento z nich si pomocou tejto služby našlo dlhodobé zamestnanie na plný pracovný úväzok. Toto percento dnes dosahuje 20-30%. Dickey plánuje túto hodnotu zvýšiť do konca tohto roka nad 30%. Do konca roka 2018 by mala dosiahnuť až 50%.

Spoločnosť Gigster sa snaží programátorom na voľnej nohe poskytnúť niečo, čo Dickey nazýva ako „skúsenosť zamestnanca“. To znamená, že ľudia, ktorí si nájdu prácu prostredníctvom portálu Gigster, by mali mať „rovnaké, prípadne lepšie“ podmienky ako zamestnanci pracujúci priamo „v spoločnosti akou je Google“. Pridanou hodnotou je samozrejme to, že zamestnanci na voľnej nohe sú zodpovední za svoj vlastný časový plán a môžu pracovať z miesta, kde sa momentálne nachádzajú – kdekoľvek na svete.

Príležitosť pre programátorov

Spolupracujte_so_Silicon_Valley_priamo_z_vasej_obyvacky_2017_3

Michael Jordan učinil jednu zo svojich prvých investícií do technologického priemyslu. Smerovala do spoločnosti Gigster.

Gigster má byť miestom, na ktorom si majitelia spoločností s konkrétnym nápadom môžu najať celý tím softvérových developerov a poveriť ich realizovaním svojho projektu od začiatku do konca.

Portál kategorizuje odborníkov pôsobiacich na voľnej nohe podľa práce, na ktorú sa špecializujú. Niektorými z kategórií sú programovanie, produktový manažment a dizajn. Medzi potenciálnymi zamestnancami registrovanými na stránke sú ľudia, ktorí v minulosti pracovali pre Google, NASA či SpaceX. Keď zákazník na stránke vyhľadáva odborníkov pre konkrétny projekt, Gigster mu odporučí zloženie tímu, ktorý bude zahŕňať ľudí s rôznymi zručnosťami podľa rozsahu projektu a požiadaviek zákazníka.

Súvisiace: Vysoká škola na firme Snap zarobila milióny

Dickey povedal: „Každému záujemcovi zostavíme developerský tím podľa jeho prianí. Je na ňom, čo s ním spraví ďalej.“

Gigster sa v rámci uplynulého roka zameriaval na rôzne podniky. V súčasnosti využíva služby portálu viac než 40 podnikov, ktoré aspoň časť svojich softvérových záležitostí zverujú do rúk externých zamestnancov.

Michael Jordan učinil jednu zo svojich prvých investícií do technologického priemyslu. Smerovala do spoločnosti Gigster.

Michael Jordan učinil jednu zo svojich prvých investícií do technologického priemyslu. Smerovala do spoločnosti Gigster.

Portál Gigster je obzvlášť vhodným miestom pre hľadanie si zamestnania v oblastiach akými sú strojové učenie či blockchain. V týchto odvetviach je totiž náročné hľadať zamestnancov so skutočným talentom. Dôležitou skutočnosťou je aj to, že v týchto odvetviach je iba zriedka možné nájsť si prácu na plný úväzok. Viaceré spoločnosti nemajú dostatok práce spojenej so systémom blockchain na to, aby si mohli dovoliť najať zamestnanca na plný úväzok. Gigster je však vhodným nástrojom, pomocou ktorého spoločnosti nájdu potenciálnych zamestnancov, ktorí im vyhovujú po všetkých stránkach.

Gigster sa vo vzťahu k developerom stará o väčšinu záležitostí, ktoré sú spojené s prácou na voľnej nohe. Predovšetkým sa snaží zabezpečiť, aby zamestnanec obdržal finančnú odmenu.

Dickey dodáva: „Keď sa nám bude dariť, registrujú sa u nás najlepší nezávislí developeri na svete.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, Fortune

Facebook komentár