32_rocny_spravca_hedzoveho_fondu_ziskal_100_milionov_2017

Nový hedžový fond získal viac ako 100 miliónov dolárov a k výberu svojich investícií plánuje využívať údaje iných manažérov.

Spoluzakladateľ Faryan Amir-Ghassemi uviedol: “Epsilon Asset Management plánuje využiť desiatky regulačných dokumentov, čím zanalyzujú pozície iných aktívnych manažérov a premenia ich na investičné stratégie pre inštitucionálnych klientov.”

Ďalej uviedol: “Chceme využívať veľmi rozsiahle súbory dát, aby sme pochopili stratégie správania aktívnych manažérov a ako korelujú s budúcim výkonom,” … “Analyzujeme aktíva približne o rozsahu 3 biliónov dolárov, v rámci 10 000 cenných papierov a niekoľko tisíc manažérov a následne odvodíme to, do ktorých cenných papierov budeme investovať.”

Hlavnou stratégiou spoločnosti Epsilon Asset Management bude “aktivizmus”, kde poradenstvo bude vykonávané prostredníctvom konzorcia odborníkov, vrátane Richarda Eldena z Grosvenor Capital a Franka Meyera z Citadel Investments. William Cline, ktorý je generálnym riaditeľom investičnej spoločnosti Clovis Capital Management, tejto firme poskytol nezverejnenú finančnú podporu.

Amir-Ghassemi má 32 rokov a so svojimi partneri – Adamom Lavinom a Michaelom Perlowom sa prvýkrát stretli počas práce v poradenskej spoločnosti pre korporácie – Novus Capital. Toto trio využívalo údaje a analýzy na to, aby pomohlo spoločnostiam rozvíjať investičné stratégie. Klienti chceli, aby tím plne riešil ich investície, ale podľa slov Amira-Ghasseminiho, kvôli pravidlám ohľadom konfliktu záujmov, nemohli.

Takže tento tím opustil svoju prácu začiatkom tohto roka, aby mohli založiť spoločnosť Epsilon. Dúfajú, že so svojím novým podnikom preklenú rozdiel medzi aktívnymi a pasívnymi investičnými stratégiami.

Súvisiace:
Aktíva hedžových fondov dosiahli rekord. Až $ 3 bilióny
20-ročný študent pre svoj hedžový fond získal až $ 5 miliónov

Aktívni investori sa v posledných rokoch dostali pod paľbu kritiky pre ich vysoké poplatky, avšak pasívni investori sa často snažia poraziť len benchmarkové indexy, ako napríklad S&P 500. Amir-Ghassemi poznamenal, že jeho firma môže priniesť výnosy z ručne vybratého portfólia s nižšími poplatkami a transparentnosťou, ktorá je známa pre pasívne investície. Odmietol uviesť poplatky a presnú sumu získaného kapitálu.

Ďalej poznamenal: “Myslíme si, že inštitucionálni investori to naozaj potrebujú, pretože majú ťažkosti s vysokými poplatkami od hedžových fondov, nízkou transparentnosťou a nízkym výkonom,” … “Máme nižšie poplatky a ponúkame lepší prehľad. Ak u nás vlastníte spravovaný účet, vidíte všetky cenné papiere ktoré vlastníte.”

Amir-Ghassemi nakoniec uviedol, že štvrtý, vymenovaným partner v súčasnosti je hlavným prevádzkovateľom niekoľko miliardového hedžového fondu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Institutional Asset Manager

Facebook komentár