Grafy_Ako_sa_podnikanie_Facebooku_meni_vdaka_Instagramu

Kúpa spoločnosti Facebook v hodnote 1 miliardy dolárov, za ktorú získala firmu Instagram sa stále viac podobá na akvizíciu vo výpredaji.

Aplikácia zdieľania fotografií, ktorú spoločnosť Facebook získala v roku 2012, rastie oveľa rýchlejšie ako jej materská spoločnosť z hľadiska výdavkov a zobrazení reklamy. A stáva sa čoraz dôležitejšou súčasťou rozpočtov inzerentov.

Andy Taylor, ktorý je vedúcim výskumu v analytickej skupine z tohto priemyslu – Merkle, poznamenal: “Výdavky inzerentov na Instagrame výrazne rastú a to dokonca aj na medzi-kvartálnej báze.”

Súvisiace: Tretina rastu tržieb z reklamy Facebooku pochádza z Instagramu

Najnovšia správa spoločnosti Merkle, ktorá sa týka druhého štvrťroka, na tieto faktory poukazuje. V tejto fáze boli hlavné činnosti spoločnosti Facebook v poriadku. Počet zobrazení reklamy tejto sociálnej siete sa v spomínanom štvrťroku z predchádzajúceho obdobia reálne znížil. Keďže si však Facebook za tieto zobrazenia reklamy zaúčtoval viac, objem finančných prostriedkov od inzerentov ktoré minuli na tejto platforme vyskočil o 40%.

Grafy_Ako_sa_podnikanie_Facebooku_meni_vdaka_Instagramu_1

Avšak výsledok Instagramu je ešte lepší. Objem výdavkov na reklamu sa u inzerentov na platforme viac ako zdvojnásobil, pretože počet zobrazení sa strojnásobil. To od prvého štvrťroka predstavuje oživenie, kedy výdavky na Instagram vzrástli o 66%, avšak v medziročnom porovnaní.

Grafy_Ako_sa_podnikanie_Facebooku_meni_vdaka_Instagramu_2

Pomer počtu inzerentov so zameraním na zobrazenia a kliky, ktorí sa z Facebooku presúvajú na Instagram sa neustále navyšuje. Napríklad v druhom štvrťroku počet spoločností (inzerujúce na Facebooku), ktorí prejavili záujem o kampane s počtom zobrazení reklamy na oboch službách v pomere Facebook vs Instagram dosiahol 20% pomer. To predstavuje navýšenie z 12% v prvom štvrťroku.

Súvisiace: Hodnota spoločnosti Instagram je 100 miliárd dolárov

Keďže Instagram sa pre marketingové plány stáva dôležitejším, inzerenti venujú viac svojich rozpočtov na stránku zdieľania fotografií. V druhom štvrťroku priemerný inzerent, ktorý využíval reklamy na oboch službách, minul takmer štvrtinu toho na Instagrame, v porovnaní s tým čo minul na hlavnej stránke Facebooku. V prvom štvrťroku sa tento pomer nachádzal na hodnote len 9%.

Grafy_Ako_sa_podnikanie_Facebooku_meni_vdaka_Instagramu_3

A Instagram sa inzerentom dokonca opláca v oveľa väčšej miere. Rozsah odchodov, pri návštevnosti, ktorú inzerentom sprostredkoval Instagram, sa v druhom štvrťroku od rovnakého obdobia minulého roka viac ako strojnásobil. Medzi najdôležitejšími stránkami sociálnych médií fungovala lepšie už iba služba YouTube.

Grafy_Ako_sa_podnikanie_Facebooku_meni_vdaka_Instagramu_4

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BI, Yahoo

Facebook komentár