Hodnota_spolocnosti_Instagram_je_100_miliard_dolarov

Spoločnosť Instagram, ktorú vlastní skupina Facebook, by dnes podľa analýzy Bloomberg Intelligence mala byť na hodnote 100 miliárd dolárov, čo je viac ako dvojnásobok jej ocenenia spoločnosťou Citigroup z roku 2014 a oveľa viac ako mnohí očakávali, keďže by podľa nich nemala stáť za to, keď ju spoločnosť Facebook získala za 1 miliardu dolárov v roku 2012.

Analýza prichádza len pár dní po tom, čo spoločnosť Instagram oznámila, že dosiahla 1 miliardu aktívnych používateľov – čo by sa podľa odhadov agentúry Bloomberg malo v nasledujúcich piatich rokoch zdvojnásobiť. Jej užívatelia sú relatívne mladí, čo je pre nich veľmi atraktívne a eMarketer predpovedá, že len v nasledujúcom roku by platforma mohla predstavovať približne 16% celkových príjmov Facebooku.

Súvisiace: Instagram získa množstvo ďalších výhod

Ak je toto ocenenie presné, znamená to, že spoločnosť Facebook len za šesť rokov dosiahla 100-násobok zo svojej počiatočnej investície a ako ukazuje nižšie zobrazený graf z firmy Statista, poukazuje to aj na dominanciu spomedzi užívateľov. Akvizície spoločnosti Facebook (Instagram, WhatsApp) a jej domácich platforiem (Facebook, Messenger) ďaleko presahujú iné platformy sociálnych médií z hľadiska popularity, čo znamená, že dominancia sociálnych médií je pravdepodobne výsledkom lepšieho pochopenia tohto odvetvia.

Hodnota_spolocnosti_Instagram_je_100_miliard_dolarov_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BI, Yahoo

Facebook komentár