5_najbohatsich_ludi_USA_vlastni_bohatstvo_viac_ako_415_miliard

Jeff Bezos, Bill Gates a Warren Buffett sú troma najbohatšími jednotlivcami USA ale aj vo svete.

Najbohatší ľudia v USA držia kombinovaný majetok v hodnote 415,4 miliardy dolárov. A všetci okrem jedného z nich zarobili svoj majetok v technologickom priemysle.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos stojí na čele s čistým objemom majetku vo výške 135 miliárd dolárov, za ním nasleduje spoluzakladateľ Microsoft Bill Gates (92 miliárd dolárov), investor a predseda investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway – Warren Buffett (81 miliárd dolárov), generálny riaditeľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg (54,7 miliardy dolárov), spoluzakladateľ spoločnosti Google – Larry Page (52,7 miliardy dolárov) – podľa indexu miliardárov od agentúry Bloomberg.

Súvisiace: 26 najbohatších má rovnaké bohatstvo ako najchudobnejšia polovica sveta

Ich kombinovaný majetok sa rovná viac ako 2% amerického HDP, ktorý v treťom štvrťroku roka 2018 dosiahol 20,66 bilióna dolárov (presne 2% z 20,66 bilióna dolárov by bolo 413,2 miliardy dolárov).

Mark Zuckerberg je štvrtým najbohatším jednotlivcom v USA.

Mark Zuckerberg je štvrtým najbohatším jednotlivcom v USA.

 

Analýza zistila, že pre miliardára je kúpa dovolenky na Bali ekvivalentom typického nákupu cukrárne. A to je založené na čistej hodnote len 2 miliardy dolárov, čo je priemer hodnoty majetku zoznamu miliardárov od časopisu Forbes.

Zatiaľ čo títo piati muži sú v Spojených štátoch najbohatšími, nepatria medzi päť najbohatších jednotlivcov sveta. Bernard Arnault – francúzsky podnikateľ, ktorý kontroluje skupinu LVMH vlastní majetok o hodnote 69 miliárd amerických dolárov. Amancio Ortega, ktorý kontroluje najväčšieho predajcu odevov na svete (vlastní aj značku Zara) dosahuje bohatstvo v hodnote 60,1 miliárd dolárov a majetok Carlosa Slima z Mexika dosahuje úroveň 57,1 miliardy dolárov.

Kým mnohí z najbohatších miliardárov na svete žijú v USA, Hongkong v roku 2018 predstihol USA, keďže získal titul mesta s najväčším počtom bohatých jednotlivcov – s majetkom o hodnote najmenej 30 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár