Zakladatel-skupiny-Adani-Gautam-Adani-je-opat-najbohatsim-clovekom-Azie

Podľa posledných aktualizovaných údajov indexu miliardárov od agentúry Bloomberg sa Gautam Adani stal opäť najbohatším človekom v Ázii.

Zakladateľ a predseda Adani Group sa opäť v Ázii dostal na prvé miesto, keď zosadil z trónu predsedu skupiny Reliance Industries – Mukesha Ambaniho, ktorý sa dostal na prvé miesto po tom, ako spoločnosť Hindenburg Research obvinila Adani Group z “nehanebnej manipulácie s akciami a účtovných podvodov” v priebehu desiatok rokov.

Správa narušila dôveru investorov a vymazala miliardovú trhovú hodnotu spoločností skupiny Adani.

Líderstvo Adaniho prišlo len niekoľko dní po tom, ako indický najvyšší súd oznámil, že nie je potrebné žiadne ďalšie vyšetrovanie nad rámec prebiehajúcej kontroly zo strany regulačného orgánu trhu Securities and Exchange Board of India (SEBI), ktorý v súčasnosti vyšetruje konglomerát na základe obvinení, ktoré v januári minulého roka vzniesla spoločnosť Hindenburg Research.

Skupina Adani Group má 10 verejne kótovaných spoločností vrátane firmy Adani Port, ktorá v piatkovej popoludňajšej ázijskej obchodnej seanse vzrástla o 2,8 %. Akcie týchto spoločností sa od debaklu spoločnosti Hindenburg pomaly posúvali na vyššie úrovne.

Podľa indexu miliardárov agentúry Bloomberg, v piatok čistý majetok Adaniho predstavoval hodnotu 97,6 miliardy dolárov a bol 12. najbohatším človekom na svete, zatiaľ čo Ambaniho majetok predstavoval 97 miliárd dolárov a bol tak na 13. mieste.

Adaniho majetok sa od začiatku roka zvýšil o 13,3 miliardy dolárov, zatiaľ čo Ambaniho majetok sa od začiatku roka zvýšil o 665 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár