Dupú skeptici po vašich túžbach a snoch? Ponúkame vám 5 spôsobov ako ich na vašej ceste k úspechu prekonať a dokonca si ich získať na svoju stranu.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Práve ste dostali nápad za milión. Chystáte sa ho uskutočniť a odrazu PRÁSK! Príde nával negativity a dá vám poriadnu facku. Odkiaľ prišla? Môže byť od vášho šéfa, zamestnanca, kolegu, partnera, rodiča alebo súrodenca. Bez ohľadu na zdroj, bude potrebné dostať vietor späť do plachiet a prekonať ich námietky. V skutočnosti môžete týchto negatívnych, nie vždy triezvo zmýšľajúcich ľudí, využiť vo svoj prospech.

Nie každý skeptik je proti vám. Dokonca vám nemusí ani priamo odporovať. Tí, ktorým na vás naozaj záleží, vás chcú zväčša chrániť pred svojim vlastným strachom z rizika. Prekladáme vám 5 spôsobov, ako prekonať ich nedôveru, spolu s nádejou, že sa vám ich podarí presvedčiť, aby vám vo vašom úsilí pomohli.

1. Presmerujte ich

Niektorí pochybovači ponúkajú na adresu vašich aktivít názory, o ktoré ich nik nežiadal, čo môže byť neuveriteľne otravné a rušivé. Možno sú znudení z vlastného života a nevedomky sa zapájajú do toho vášho. Bez pozvania. V takomto prípade zdvorilo poukážte na to, že ste ich radu nevyhľadávali a navrhnite im, aby svoj čas zamerali na zlepšenie vlastnej situácie. Samozrejme, že ak požiadate o niečí názor vy sami, mali by ste oceniť prinajmenšom skutočnosť, že nezostali zo slušnosti zdvorilí, ale hovorili úprimne.

2. Prejavte im svoju dôveru

Len preto, že skeptici prichádzajú so svojimi námietkami pravidelne, neznamená to, že sú nepoužiteľné. Oceňte ich za pomoc pri identifikácii potenciálnych nedostatkov a rizikových faktorov vo vašich plánoch. Poďakujte im za to, že vám chceli pomôcť zdieľaním svojich názorov. Povedzte im, že vezmete ich myšlienky do úvahy a že ich budete spätne informovať o vašich skúsenostiach. Mohli by ste sa s nimi hádať, ale prečo plytvať energiou, ktorú môžete využiť produktívnejším spôsobom?

3. Reagujte na ich námietky

Odporcovia, ktorí šíria negatívny postoj bezdôvodne, sú najnepríjemnejší zo všetkých. Ak hovoria o veciach, s ktorými nemajú skúsenosti, zaslúžia si aby ste ich spochybnili. Takže si spravte svoju domácu úlohu. Rozhodnite sa poukázať na fakty (nie na názory), ktoré najlepšie reprezentujú váš prístup. Pokojne a postupne predložte dôvody, prečo je vec, ktorú robíte, naozaj dobrá. Čím lepšie objektívne preukážete, že sú v omyle, tým skôr ustúpia od svojich námietok. Potom bude menej pravdepodobné, že sa opäť vrátia k svojim nepodloženým argumentom. Uistite sa, že vaše argumenty sú presné, avšak buďte pripravení na výsmech a odmietnutie.

4. Naverbujte ich

Možno ste ohľadne svojho nového úsilia trocha optimistickí. Možno máte vo zvyku vidieť len svetlé stránky, chýbajú dôležité prekážky, ktoré môžu váš plán potopiť. Kto iný vám pripraví cestu pre pokojnú plavbu, ak nie pochybovač? Informujte ho, že si ceníte, že sa on alebo ona starali dosť nato, aby identifikovali nadchádzajúce výzvy. Buďte rozumní. Opýtajte sa ich, či sa k vám na vašej ceste pridajú a pomôžu vám riešiť problémy, ktoré by mohli narušiť celú vašu snahu. V najhoršom prípade odporca ustúpi a v najlepšom prípade získate pomoc od cenného spojenca.

5. Eliminujte ich

Ak vás títo ľudia neustále zneisťujú, za každú cenu s nimi prerušte kontakt. Nájdite si novú prácu, ak je to nutné, alebo prestaňte chodiť na rodinné stretnutia. Nikto by nemal trpieť kvôli utrpeniu iných ľudí, ktoré si spôsobili svojím vlastným negatívnym postojom. Povedzte nie priemernej existencii. Prevezmite kontrolu nad dianím vo svojom okolí a trávte svoj čas tam, kde sú ľudia, ktorí vás dokážu podporiť a povzbudiť.

Preložil: Gabriel Kuľbak

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: PersonalExcellence

Facebook komentár