V živote zaneprázdnených ľudí niekedy zabúdame, čo je dôležité. Týchto šesť otázok vám pomôže získať pozornosť a produktivitu.

Priznajme si to. Podnikanie Nás zaneprázdňuje.

Je ľahké vykonávať všetko zo dňa na deň a tak, ako keby sme mali autopilota, bez veľkého premýšľania väčších otázok, ktoré sú v stávke. Osobne som bol v posledných niekoľkých týždňoch veľmi zaneprázdnený. Okrem písania článkov trikrát týždenne a jedného týždenného rozhlasovému programu, som sa snažil vytvárať iniciatívu pre získanie nového klienta a pripravovaní troch interaktívnych sedení pre GrowCo.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Denne som pracoval zhruba 18-hodín. Tvrdá práca je pre mňa veľkou zábavou a veľmi produktívnou, ale môžete sa rovnako často cítiť tak trochu, ako blázon. Počas tých posledných dní som sa držal svojich priorít, hlavne mi k nim pomohlo týchto 6 jednoduchých otázok, ktoré ma udržovali na dobrej ceste, vrátane mojej rozvážnosti

Počas každého náročného dňa, som si kládol zoznam svojich otázok, aby som sa ubezpečil, že som pracoval podľa mojich síl a vysoko produktívnym spôsobom. Pýtať sa samých seba na tieto otázky v rušných obdobiach vám pomôže zostať sústredený, skromných a zameraných na cieľ.

1. Prečo som tu?

To nie je veľká, abstraktná existenciálna otázka. Mám na mysli jej bezprostredný praktický zmysel. Čo ma priviedlo na toto miesto kde som dnes? Motivácia je kľúčom, keď si prechádzate hektickým obdobím. Chcem si pripomenúť, prečo som nadšený, že robím túto prácu a čo ňou sledujem. Existuje mnoho motivačných faktorov. Peniaze, ľudia, úspech a všetky zábavné prvky ma vedia motivovať, aby som tvrdo pracoval a robil skvelú prácu. Udržaním týchto motivátorov v popredí môjho rozumu ma rozosmejú a poskytujú mi spokojnosť s každou dokončenou prácou. Jasné pochopenie toho prečo som sa to rozhodol robiť ma udržiava v zápale boja, čo ma vedie k môjmu preferovanému osudu mi pomáha prejsť najnáročnejšími obdobiami.

2. Čo mám robiť?

Pripadá mi divné pýtať sa, čo všetko môžem urobiť, keď si už  prechádzam hektickým obdobím a nedostatkom času. Ale táto otázka mi pomáha určiť, čo by mi mohlo v mojom súčasnom pláne chýbať. Treba zistiť, či môžu existovať ďalšie miesta, kde moje schopnosti a zručnosti budú môcť pomôcť projektu na ktorom práve pracujem. Možno, že existujú problémy, ktoré by som mohol ignorovať, alebo veci ktorým bude potrebná moja pozornosť a v konečnom dôsledku to môže mať pozitívny dopad. Je v skutočnosti oveľa dôležitejšie sa opýtať na túto otázku, v dňoch, počas ktorých mám pocit, kedy ste prepracovaní, pretože mi to môže pomôcť zanalyzovať, kam by som prípadne zamerať silu môjho úsilia.

Súvisiace: 10 vzorcov myslenia bohatých ľudí

3. Ako môžem niektoré veci tak?

Keď sa veci dejú rýchlo, môžu sa priority meniť zo dňa na deň, alebo dokonca meniť v okamihoch. Je dôležité, aby som to všetko vedel prehodnotiť a uistiť sa, že úlohy, na mojom tanieri sú tie správne pre mňa. Niektoré úlohy, ktoré boli s vysokou prioritou, môžu byť časom menej dôležité. Alebo môže sa stať, že iní členovia v tíme to môžu efektívnejšie vypracovať. Snažím sa kedykoľvek môžem, odstrániť úlohy z môjho zoznamu, aby som si uvoľniť čas a energiu pre ďalšie produktívne využitie. Je veľmi dôležité venovať svoju energiu niečomu užitočnému. Je to je taktiež vhodná otázka pre vyčistenie mojej hlavy. Túto otázku používam k izolácií akéhokoľvek stresu, alebo frustrácie, ktorým m§žem čeliť počas dňa. Treba vypustiť neproduktívne myšlienky a pocity, s cieľom otváriť cestu pre lepšie prúdenie duševnej energie.

4. Ako môžem byť efektívnejší?

Nevyhnutnosť je matkou vynaliezavosti a často pomáha k vytvoreniu svojho najlepšie riadenia a produktivite, keď neustále čelím pracovnému nasadeniu. Počas krátkych okamžikov prestávok počas dňa, často vykonám určitú sebaanalýzu a snažím sa pokúsiť nájsť kratšie, efektívnejšie spôsoby, ako dokončiť svoj zoznam úloh. Veľa z mojej tvorivej energie sa používa na túto otázku. A keď sa mi podarí nájsť lepší a rýchlejší spôsob, ako niečo dosiahnuť, alebo niekto iný mi môže ukázať niečo také, snažím sa to veľmi rýchlo využiť. Mám rád, ak sú veci splnené a každé splnenie malého cieľa vytvára novú účinnosť a vedie k duševnej pohode a úsmevu.

5. Komu by som mal poďakovať?

Som si neustále vedomý a oceňujem horlivých a talentovaných ľudí okolo mňa, ktorí robia skvelú prácu a prispievajú k nášmu celkovému úspechu. Ale keď sa veci realizujú rýchlo, občas im zabudnem povedať, ako som veľmi vďačná za ich prínos. Nezáleží na tom, či sú to ľudia priamo z môjho tímu, alebo iného, vážim si všetkých, ktorí Nám mohli byť nápomocní. Medzi prioritami chceme mať to, aby sa títo ľudia cítili ocenení za ich úsilie.

Súvisiace: Ako byť najšťastnejším človekom na planéte v štyroch jednoduchých krokoch

6. Čím by som mal začať zajtrajší deň?

Obyčajne by som nemal čakať až do konca dňa, aby som sa spýtal túto otázku. Je pravda, že každý deň prináša svoje vlastné jedinečné výzvy a nadmerné plánovanie dopredu môže moju odviesť pozornosť od potrieb aktuálneho dňa. Ale menšie plánovanie dopredu môže ukludniť myseľ a umožní Nám nastaviť potrebné cesty a procesy, ktoré môžu spôsobiť, že zajtrajší deň bude ešte produktívnejší. Ideálne plánovanie je tak na dvadsať hodín dopredu, čím viem efektívne naplánovať čo by som mal robiť a čo zasa nie. Ako už bolo povedané, na konci dňa si prejdem svoj zoznam úloh na zajtrajšok, takže môžem uvoľniť svoju myseľ na nočný spánok.

Nemusíte byť bláznom a pýtať sa tieto otázky neustále, len k tomu, aby ste z týchto každodenných otázok získali potrebné hodnoty. Ale mali by vám pomôcť sústrediť svoju myseľ na príjemné a podstatné veci a to úplne zadarmo.

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Scotthyoung

Facebook komentár