V deň, keď som išiel na vysokú školu, mi priateľ poskytol pár cenných rád, ktoré sa sporne spájajú s Johannom Wolfgangom von Goethem. Za tie roky ma to inšpirovalo a videl som, že naplnilo steny a nástenky mnohých podnikateľov a vodcov.

Výnimoční ľudia vystupujú zo skupiny. Sú presvedčení, odvážny a vedia o svojom smerovaní. Verím, že smelosť je u väčšiny týchto ľudí. Vzhľadom k ich ťažkým okolnostiam sa mnohí snažia prijať opatrenia, k tomu aby vytvorili lepší svet okolo seba.

Ľudia, ktorí sa rozhodnú byť výnimočnými sú inšpirujúcimi nielen preto, že robia veľké veci,  ale preto, že podnecujú rast, pokrok a smerovanie dopredu pre seba a ostatných okolo nich. Je smutné, že ďaleko viac ľudí čaká na niekoho, kto je odvážny, aby viedol ich cestu v nádeji, že šťastie iných im (za nich) prinesie zrnko úspechu.

Možno je na čase, aby sa vo Vás prejavil odvážny vodca. Skúste do vášho denného repertoáru pridať týchto sedem akcií a uvidíte, ako rýchlo Vás kúzlo smelosti zavedie k úspechu.

1. Pracujú na svojich vlastných nedostatkoch a zlepšujú svoje prednosti

Je rozdiel medzi odvahou a nedbalosťou. Odvážni lídri majú silné sebavedomie. Vedia kedy by mali prijať odvážnu akciu a kedy by mali v sebe niečo utlmiť.

Minimalizujú nebezpečenstvo pre seba a ostatných tým, že neustále  prehodnocujú svoju osobnosť a zapájajú ostatných k tomu, aby vyvážili ich osobnú slabosť. Chcete byť odvážny vodca? Staňte sa viac seba-uvedomelým človekom. Spájajte sa s inými, aby ste si dopĺňali svoje silné stránky a vyvážili vaše slabiny.

Súvisiace: Hlavné rozdiely medzi úspešnými a neúspešnými osobnosťami

2. Majú jasné priority

Niekto, kto neustále skáče do akcie bez plánu nie je jedinečným, je jednoducho hlúpym. Odvážny ľudia poznajú svoje ciele a priority veľmi jasne. Môžu si dovoliť byť odvážny, pretože vedia rozpoznať správnu príležitosť, keď sa objaví.

Chcete byť odvážny vodca? Musíte presne vedieť presne to, čo potrebujete na dosiahnutie Vašich cieľov a budete vyhľadávať presne tie šance, ktoré Vás budú posúvať dopredu. Vyvarujte sa zbytočných činností, ktoré vedú k rozptýleniu.

3. Smelo komunikujú

Výnimoční ľudia nie sú nevyhnutne hlučnými, alebo búrlivý, ale keď majú čo povedať, tak to povedia. Ešte dôležitejšie je, že chápu kedy a ako to povedať. Byť odvážny a výnimočný sa nerovná byť násilným človekom alebo tzv. krikľúňom.

Výnimoční vodcovia musia byť lepší v takte a empatií, pretože samotná povaha ich slov bude poukazovať na ich moc a vplyv. Výnimoční lídri pochopili, že mlčanie je často najväčším vyjadrením, ktoré možno urobiť a používajú ho veľmi uvážlivo.

Súvisiace: 27 tipov k tomu, aby ste boli v hocičom úspešný

4. Spajajú akciu a rozvážnosť

Aj keď výnimoční vodcovia majú sklony k akcii, oni zriedka robia nerozvážne kroky. Uplatňujú rovnaký zmysel opatrení v seba-zdokonalovaní a učeniu aj pri realizácií svojich krokov, najmä cez tzv „due diligence“(due diligence chápeme ako proces komplexného poznania, zmapovania, analyzovania a interpretácií informácií preverovaných možností).

Výnimoční lídri chcú, aby ich kroky viedli k úspechu, takže vždy skúmajú, ako povedú svoj tím cez povinnosti. Chcete byť odvážny vodca? Zlepšite svoje šance na úspech tým, že si vždy urobíte svoju domácu úlohu. Tým zvýšite svoje sebavedomie a úspešnosť.

5. Akceptujú neúspech

Nikto sa nevie úplne vyrovnať neúspechom, ale odvážny lídri pochopili, že väčšie odmeny pochádzajú z väčšieho rizika. Napriek tomu aj vedia, ako zmierniť závažné chyby a ako ochrániť svoj tím. Výnimoční vodcovia taktiež vedia, ako používať riziko pre ich prospech.

Využívajú energiu a adrenalín a uisťujú sa, že každý neúspech je  príležitosťou k učeniu. Chcete byť odvážny vodca? Uistite sa, že prijatie zlyhaní je súčasťou vášho myslenia. Naučte sa s viesť tím k posudzovaniu a obmedzeniu rizík, aby chybné kroky nemohli za žiadnych okolností viesť do úplného konca. Potom učte ľudí a znova ich nakopnite.

Súvisiace: 6 najväčších mýtov o milionároch

6. Dosahujú väčšinu malých víťazstiev

Mnoho ľudí sedí a čaká na vhodnú príležitosť, namiesto toho aby vystúpili zo svojho tieňa a prešli do akcie. Bohužiaľ takýmto štýlom príležitosť nikdy nepríde. Odvážni ľudia pochopili, že len zriedka je akákoľvek situácia perfektná hneď od začiatku.

Snažia sa s každej príležitosti vyťažiť čo najviac aj keď sa jedná o malé okolností, ktoré môžu viesť k väčším víťazstvám. Narastajúce, konzistentné malé víťazstva sú kúzlom k úspechu a priťahujú ďalších ľudí. Chcete byť odvážny vodca? Začnite s malou bitku, ktorú si myslíte, že môžete vyhrať, zmapujte plán a konajte. Víťazstvá budujú dôveru, rovnako ako vašu povesť.

7. Vytvárajú impulz

Výnimoční ľudia si uvedomujú, že jedno víťazstvo na udržanie náskoku nestačí. Pracujú na sérií činností, ktoré pomáhajú tímu nazbierať dôveru, rýchlosť a silu. Takisto vedia, keď treba pridať energiu na pohon vpred a kedy je vhodné to nechať na niekom inom, aby to bolo, čo najviac efektívne .

Chcete byť odvážny vodca?

Zostrojte svoj plán tak, že každá Vaša akcia bude pre Vás úspechom. Využite každé víťazstvo, ktoré získava pozornosť, rešpekt a popularitu. Zaktivujte svojich fanúšikov, kultivujte vzťahy a vytvárajte rozruch. Nefungujte na zotrvačnosti!

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: SuccesMagazine

Facebook komentár