Väčšina úspešných ľudí v biznise pracuje odlišne . Pozrite sa čo robia a prečo to funguje.

Som šťastný že poznám niekoľko pozoruhodne úspešných ľudí. Chcem popísať ako títo ľudia zdieľajú sadu špecifických perspektív a presvedčení.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Majú radi návyky :

1. Nevytvárajú záložne plány

Záložné planý vám pomôžu v noci lepšie zaspať. Záložné plány taktiež pomáhajú vyjsť von keď sa začne pritvrdzovať.

Budete pracovať omnoho tvrdšie a omnoho dlhšie, keď vo vašom primárnom pláne nebude žiadna iná možnosť. Úplný záväzok bez záchrannej siete vás bude stimulovať aby ste pracovali tvrdšie ako si dokážete predstaviť.

Ak sa náhodou stane niečo najhoršie (a najhoršie nie je nikdy tak zlé ako si myslíte), verte že znova nájdete spôsob ako sa odraziť. Keď budete dlho pracovať a učiť sa zo svojich chýb, vždy sa budete môcť odraziť .

2. Robia svoju prácu…..

Môžete byť dobrý s troškou úsilia. Môžete byť skutočne veľmi dobrý s troškou viac úsilia.

Ale nemôžete byť skvelý –  v hocičom – pokým do toho nedáte výnimočné zamerané úsilie.

Poškriabte povrch akejkoľvek osoby so vzácnymi zručnosťami a nájdete osobu ktorá dala tisíce hodín úsilia do týchto zručností.

Neexistujú žiadne skratky. Nie sú žiadne jednodňové úspechy. Každý niekedy počul o 10 000 hodinovom princípe ale nikto to nenasleduje …..okrem pozoruhodne úspešných ľudí.

Takže začnite robiť prácu teraz, pretože Váš čas plynie.

3. …. pracujú oveľa viac

Zabudnite na príbehy – Sheryl Sandbergová: „Odchádzam každý deň o 5:30“. Som si istý že to robí. Ale ona nie ste vy.

Každý extrémne úspešný podnikateľ (poznám osobne) pracuje oveľa viac ako priemerný človek. Majú dlhé  zoznamy veci ktoré chcú stihnúť .

Najlepšie hneď, pretože chcú dať do toho veľa času.

Pokiaľ nie ste pripravený prijať pracovné vyťaženie, ostatný vás budú potom považovať za blázna, pretože pre vás, váš cieľ neznamená veľa, alebo sa vám nezdá zvlášť obtiažne ho dosiahnuť.

Či tak alebo onak nebude nejako pozoruhodne úspešný.

4. Vyhýbajú sa davom

Konvenčná múdrosť je ďalšou výhodou, alebo múdrosťou. Vstupom do davu – nezáleží na tom aký je módny alebo aké má možnosti, vždy je to recept na priemernosť .

Pozoruhodne úspešný ľudia robia to čo priemerný ľudia nebudú robiť .Idú kde ostatný nepôjdu pretože tam je tam menšia konkurencia a oveľa väčšia šanca na úspech.

5. Začnú koncom …

Priemerná úspešnosť je často založená na priemerných cieľoch.

Musíme sa rozhodnúť čo naozaj chceme a byť najlepší, najrýchlejší, najlacnejší, najväčší, čokoľvek. Zamieriť na koniec. Rozhodnúť sa kde chceme skončiť. To je váš cieľ.

Potom môžete pracovať pospiatky a naplánovať každý krok cesty.

Nikdy nesmiete začať s málom pokiaľ sa jedná o ciele. Budete robiť lepšie rozhodnutia. A príde vám oveľa ľahšie pracovať o niečo tvrdšie, keď vaše ciele budú znamenať definitívny úspech.

6. …a oni sa tam nezastavia

Dosiahnutie cieľa (a nezávisí aký veľký je) nie je cieľová čiare pre mimoriadne úspešných ľudí. Dosiahnutie jedného obrovského cieľa pre nich vytvorí odrazový mostík pre dosiahnutie iného obrovského cieľa.

Možno budete chcieť vytvoriť 100 miliónov dolárov v podnikaní ,a potom využijete svoj vplyv a kontakty na vytvorenie charitatívnej organizácie kvôli tomu že tomu budete veriť. Potom váš biznis a humanitárny úspech dôkaze vytvoriť platformu pre komunikáciu, písanie a myslenie viesť ľudí. Potom….

Proces vytvárania mimoriadneho úspechu v jednom poli vám dá zručnosti a sieť byť mimoriadne úspešný aj v iných oblastiach.

Mimoriadne úspešný ľudia sa nesnažia vyhrať iba jeden závod. Očakávajú a plánujú víťazstvá aj v niekoľkých iných závodoch.

7. Predávajú

Raz som sa opýtal niekoľkých podnikateľov a riaditeľov aby povedali jednu schopnosť, ktorá najviac prispela k ich úspechu. Každý povedal že je to schopnosť predávať.

Majte na pamäti: predaj nie je manipulácia, nátlak alebo presviedčanie. Predaj vysvetľuje logiku a  rozhodnutia alebo pozície . Predaj je presviedčanie ostatných aby s vami pracovali. Predaj je prekonávanie námietok a nezrovnalostí.

Predaj je základom podnikania a osobného úspechu: vedieť ako vyjednávať, zaoberať sa udržať dôveru a sebaúctu tvarov v tvár odmietnutiu, účinne komunikovať so širokou škálou ľudí, vybudovať dlhodobé vzťahy ….

Keď naozaj veríte vo svoje myšlienky, alebo vo vašu spoločnosť, alebo sami sebe potom nepotrebujete mať obrovské ego alebo veľkú osobnosť. Nemusíte sa „predať.“

Potrebujete len komunikovať.

8. Nie sú nikdy príliš hrdí

Priznajú si že urobili chybu. Ospravedlnia sa. Ak chcete mať  veľké sny. Priznajú že vďačia za svoj úspech iným. Žartujú o sebe. Žiadajú o pomoc.

Skúste to znova.

Preložil: Miroslav Katina

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Successbook123

Facebook komentár