So vstupom do roka 2015 si zázračný 30-ročný chlapec, miliardár a spoluzakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg si udržal svoje prvé miesto na zozname najbohatších fyzických osôb vo veku do 35 rokov.

Jeho čistý majetok sa odhaduje na 34 miliárd amerických dolárov, čo ho dostalo na 11.priečku zozname najbohatších miliardárov v Amerike podľa časopisu Forbes a na 14. miesto najbohatšieho človeka sveta.

Ale kto iný v tom čase mohol dosiahnuť na podobné priečky, keď mnohí z nás sa stále topíme v študentskom dlhu?

Bankrate sa pozrel na zverejnenú správu a zostavil zoznam deviatich, ale iných než “Zuck”, ktorí sú mladší ako 35 rokov a majú status miliardára. Kým niektorí zdedili svoj majetok, väčšina aj naďalej tvrdo pracuje na svojich majetkoch v rôznych oblastiach.

Súvisiace: Ako mladí milionári zo sektora technológií investujú

Tu je top deviatka v oblasti bohatstva.

1. Evan Spiegel

Vek: 24

Hodnota majetku: Okolo 1,5 miliardy dolárov

Ako zarobil jeho miliardy: generálny riaditeľ a spoluzakladateľ aplikácie posielania správ a fotografií – Snapchat v roku 2013 odmietol  ponuku od Facebooku na 3 miliardy dolárov v hotovosti a teraz prevádzkuje spoločnosť v hodnote okolo 10 miliárd dolárov.

2. Bobby Murphy

Vek: 25

Hodnota majetku: Okolo 1,5 miliardy dolárov

Ako zarobil jeho miliardy: Tento spoluzakladateľ aplikácie posielania správ a fotografií – Snapchat  spolu s miliardárskym partnerom a mladíkom Evanom Spiegelom je technickým riaditeľom spoločnosti.

3. Albert von Thurn und Taxis

Vek: 31

Hodnota mjetku: Okolo 1,5 miliardy dolárov

Ako zarobil jeho miliardy: nemecký princ v roku 2001 zdedil svoje miliardy na jeho 18. narodeniny. Jeho diverzifikované aktíva zahŕňajú umenie, drevo a nehnuteľnosti. Chce zostať ako starý mládenec, ktorý trávi svoj čas a pretekárskymi autami pre nemeckú ligu.

4. Marie Besnier-Beauvalot

Vek: 33

Hodnota majetku: Okolo 2,7 miliardy dolárov

Ako zarobila jej miliardy: Ona a jej súrodenci zdedili francúzsku mliekarenskú firmu, ktorú založil jej dedko. Súrodenci teraz vlastnia 100% spoločnosti a pracujú spoločne.

Súvisiace: 4 lekcie od miliardárov, ktorí sa pustili do podnikania už na škole

5. Elizabeth Holmes

Vek: 30

Hodnota majetku: Okolo 4,5 miliardy dolárov

Ako zarobila jej miliardy: je najbohatšou samostatnou ženou miliardárkou a nováčikom na zozname Forbes. Holmesová v roku 2003 založila spoločnosť na testovanie krvi Therano

6. Eduardo Saverin

Vek: 32

Hodnota majetku: Okolo 4,9 miliardy dolárov

Ako zarobil jeho miliardy: pochádza z bohatej rodiny. Saverin zároveň žaloval Zuckerberg po založení sociálnej siete na internete a ešte stále nedostal za to svoje zásluhy. Dohodli sa mimosúdne. Stále je spolumajiteľom Facebooku a tiež finančným investor u iných firiem.

7. Yang Huiyan

Vek: 33

Hodnota majetku: Okolo 4,9 miliardy dolárov

Ako zarobila jej miliardy: otec Yang Huiyanove,  Yeung Kwok Keung vytvoril luxusnú čínsku developerskú spoločnosť Country Garden Group. Pred IPO (počiatočnou verejnou ponukou akcií) Hong Kongskej spoločnosti v roku 2007, Keung preniesol jeho akcie  na svoju dcéru. Tá má na starosti stratégiu pre rozvoj spoločnosti.

Súvisiace: 10 lekcií o peniazoch od miliardárov 

8. Scott Duncan

Vek: 32

Hodnota majetku: Okolo 6,2 miliardy dolárov

Ako zarobil jeho miliardy: Duncan zdedil peniaze po svojom otcovi, Danovi Duncanovi, ktorý rozbehol spoločnosť energetických liniek Enterprise Products.  Scott Duncan je jedným zo štyroch detí, ktorých majetok sa v predošlom roku rozrástol o 1 miliardu dolárov, potom, čo akcie tejto spoločnosti povstali.

9. Dustin Moskovitz

Vek: 30

Hodnota majetku: Okolo 8,1 miliardy dolárov

Ako zarobil jeho miliardy: Ďalší mladý jednotlivec, ktorý je pozlátený popularitou Facebooku. Moskovitz  s Zuckerbergom pracovali na stránke v prvotnej fáze.

Preložila: Miroslava Dugová

Zdroj: Bankrate

Facebook komentár