Akcie-Adidas-prepadli-po-varovani-pred-nepredanymi-zasobami-znacky-Yeezy

Adidas by mohla v roku 2023 prísť o približne 1,2 miliardy eur (1,3 miliardy dolárov), ak sa jej nepodarí predať existujúce zásoby produktov značky Yeezy.

Nemecká spoločnosť vyrábajúca športové oblečenie v októbri zrušila spoluprácu s raperom a módnym návrhárom Ye, predtým známym ako Kanye West, ktorý bol tvárou značky Yeezy, po tom, čo sa vyjadril v rámci sérioe antisemitských komentárov.

Spoločnosť na konci tohto týždňa uviedla, že posudzuje, čo bude robiť so zásobami produktov s označením Yeezy, a dodala, že už zohľadnila “významný negatívny vplyv” nepredajnosti týchto výrobkov.

Ak sa spoločnosti nepodarí odstrániť výrobky, prevádzkový zisk by klesol približne o 500 miliónov eur a Adidas očakáva, že v roku 2023 bude predaj klesať vysokým jednociferným tempom. Spoločnosť Adidas by sa mohla rozhodnúť odpísať zostávajúce výrobky Yeezy.

Akcie spoločnosti Adidas sa v piatok ráno prepadli o 11 %, keď obchodníci reagovali na tieto oznámenia.

Spoločnosť tiež predpovedala jednorazové náklady vo výške až 200 miliónov eur, takže najhorší scenár spoločnosti Adidas na rok 2023 je strata v objeme 700 miliónov eur.

Generálny riaditeľ spoločnosti Adidas, Bjørn Gulden v tlačovej správe uviedol: “Čísla hovoria samé za seba. V súčasnosti nedosahujeme také výsledky, aké by sme mali.“

Tržby spoločnosti Adidas sa na základe neauditovaných údajov v roku 2022 zvýšili o 1 %, zatiaľ čo prevádzkový zisk klesol z takmer 2 miliárd eur v roku 2021 na 669 miliónov eur v roku 2022.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár