Riaditel_spolocnosti_Adidas_vysvetluje_dolezitost_Amazonu

Adidas predáva svoje produkty na Amazone v Spojených štátoch – len v Spojených štátoch.

Celosvetový predajca športového oblečenia prevádzkuje obchod na adrese Amazon.com/Adidas. Napriek tomu, že podľa odhadov väčšiny analytikov Amazon dosahuje takmer polovicu všetkých online predajov, firma Adidas ho nepovažuje za svoju najdôležitejšiu online predajňu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Adidas Kasper Rorsted v nedávnom rozhovore poznamenal: “Naša stratégia elektronického obchodovania je u nás priamo spojená so spotrebiteľmi,” … “To je najdôležitejšia časť.”

Namiesto toho je podľa Rorsteda Adidas.com jeho najdôležitejším obchodom na svete.

Napriek tomu Amazon dominuje na americkom trhu elektronického obchodu a je ťažké ho ignorovať. Rorsted ďalej povedal, že Adidas má v súčasnosti s Amazonom dohodnuté “vhodné partnerstvo” a skúma, či ho aj rozšíria.

Avšak má niekoľko obáv.

Rorsted poznamenal: “Postavili sme značku [správnym spôsobom] tak, aby sa nestala cenovo výhodnou nákupnou skúsenosťou,” … “Samozrejme, to je výzva pre náš vzťah s Amazonom, pretože Amazon je poháňaný dvoma parametrami, ktorými sú efektívnosť a cena.”

Amazon nie je tradičný predajca športových potrieb a vplyv cez jeho ceny je v aktuálnom okamžiku zrejmý. Ich snaha poskytnúť najnižšie náklady by mohla poškodiť schopnosť spoločnosti Adidas predávať za plnú cenu.

Rorsted ďalej uviedol: “S Amazonom pracujeme intenzívne, aby sme zabezpečili, že naše partnerstvo je z aktuálneho hľadiska výhodné, ale neohrozujeme pozíciu značky založenú na úsilí o čo najnižšie náklady.”

Ďalšou otázkou je zdieľanie údajov, ktoré podľa Rorsteda Amazon vykonáva v menšej miere ako ostatní online partneri spoločnosti Adidas.

Poznamenal: “Pre nás je dôležité získať prístup k údajom, a to nielen v kontexte toho, ako sa môžeme priamo zaoberať spotrebiteľom z komerčného hľadiska, ale získať vhodnú spätnú väzbu na vytvorenie ďalšej generácie produktov.”

Súvisiace:
10 faktov, ktoré ste nevedeli o spoločnosti Amazon
Adidas našla spôsob, ako “plne využiť” svoju online príležitosť“

Rorsted dodal: “Na tom samozrejme pracujeme,” … “Jedná sa o súboj, ktorý s Amazonom vedieme.”

Rorsted sa však neobáva, že Amazon vytvorí vlastné športové značky za účasti súkromných značiek s použitím údajov z predaja produktov spoločnosti Adidas.

Generálny riaditeľ spoločnosti Adidas poznamenal: “Vytvárame tie správne produkty, ktoré sú v naozaj obľúbenými, sú inovatívne, máme správne materiály, správny spôsob výroby – to teda znamená, že konkurencia nie je našou starostlivosťou,” … “Či by spoločnosť Amazon chcela prísť s vlastnými teniskami: To či nakoniec s tým príde, alebo nepríde, to v našom záujme nie je.”

Rorsted nakoniec poznamenal: “Namiesto toho v našom záujme je, že “nebudeme poškodzovať značku a cena nebude tým najdôležitejším parametrom v tom, ako sa výrobok predáva.”

“V momente, keď sa tak stane, už to nie je značka.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, Yahoo

Facebook komentár