Adidas_neustale_rozdrvuje_Nike_a_Under_Armor

Adidas to dokázala.

Výrobca športových odevov vo štvrtok zverejnil výsledky za štvrťrok, kde poukázal na dvojciferný rast tržieb v Severnej Amerike, keďže vo svojich oblastiach porazil konkurentov – Nike a Under Armor.

Spoločnosť Adidas uviedla, že jej príjmy za prvý štvrťrok oproti predchádzajúcemu roku v tomto regióne vzrástli o 21%, čo bolo ovplyvnené obnovením zamerania na marketingové a osobnostné partnerstvá so známymi osobnosťami ako Pharrell Williams. Severoamerické tržby pre Nike a Under Armor nedávno klesli.

Posun spotrebiteľského vkusu k neformálnej móde na ulici pomohol značke, ktorá predáva obľúbené tenisky pod menom Stana Smitha.

Tieto trendy pre spoločnosť Adidas vytvorili pozoruhodný úspech: jej predaj v Severnej Amerike sa v deviatich po sebe nasledujúcich štvrťrokoch zvýšil o 20 alebo viac percent.

Generálny riaditeľ Kasper Rorsted povedal, že celková výkonnosť spoločnosti bola v súlade s jeho očakávaniami. Povedal, že spoločnosť sa bude naďalej zameriavať na Severnú Ameriku, Čínu a elektronický obchod.

Celosvetové tržby oproti predchádzajúcemu roku vzrástli o 10% a čistý zisk sa medziročne zvýšil o 17%. Zatiaľ čo analytici boli ohromení výsledom širšieho zisku, čísla však nedosiahli určité očakávania a akcia po výsledkoch poklesli o 1%.

Spoločnosť Adidas je v Severnej Amerike stále omnoho menšia ako Nike.

Spoločnosť Nike vo fiškálnom roku 2017 oznámila tržby vo výške 15,2 miliárd dolárov v porovnaní s 4,3 miliardami eur (5,1 miliardy dolárov) pre spoločnosť Adidas.

Súvisiace:
Adidas za rok 2017 predala 1 milión tenisiek z odpadu oceánov
Ako sa Nike stala kultovou a najhodnotnejšou značkou sveta?

Hybná sila je však naklonená nemeckej spoločnosti: tržby Nike v Severnej Amerike v priebehu troch mesiacov končiacich februárom klesli o tri percentá a firma s názvom Under Armor v utorok uviedla, že jej príjmy v Severnej Amerike počas prvého štvrťroku poklesli o 1%.

Adidas však nie je bez problémov.

Kanye West, ktorý je jedným z jeho ambasádarov (celebrít) značky, sa tento týždeň podrobil intenzívnej kritike po tom, ako naznačil, že otroctvo v Spojených štátoch bolo voľbou Afroameričanov.

Rorsted vo štvrtok pre agentúru Bloomberg TV poznamenal, že West je pre značku spoločnosti dôležitý, ale odmietol sa vyjadriť ku kontroverzným vyjadreniam rappera.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, BBC

Facebook komentár