Spolupraca_Beyonce_a_Adidas_by_mohla_Nike_tvrdo_zasiahnut

V snahe o získanie spotrebiteliek, spoločnosť Adidas uzavrela s Beyoncé partnerstvo.

Len nedávno športový predajca oznámil nové partnerstvo so spoločnosťou Beyoncé, kde predstavili plány na vytvorenie novej kolekcie tenisiek a oblečenia, ktoré budú zamerené od položiek zameraných na výkon až po životný štýl. Beyoncé navyše plánuje spolupracovať s firmou Adidas, aby obnovila svoju tzv. “athleisure” značku (športovú, mestskú, pohodlnú až s trochou drzosti) – Ihle Park.

Partnerstvo je súčasťou širšej stratégie spoločnosti Adidas pre získanie spotrebiteliek. V roku 2018, Adidas spustil kampaň “Ona Breaks Barriers”, ktorá obhajovala širšie mediálne pokrytie ženských športov.

Dohodou s Beyoncé má pre Adidas šancu získať si nielen ženy vyhľadajúce štýl “athleisure”, ale aj rastúci ženský trh „sneakerheads“ (spotrebiteľ majúci kladný vzťah k teniskám – sneakers).

Podľa najnovšej verzie polročného prieskumu investičnej spoločnosti Piper Jaffray spomedzi mladistvými, až 22% všetkých žien spomedzi všetkých týchto respondentov uviedlo, že zbierajú tenisky alebo sú označované ako “sneakerheads“. To je menej ako podiel percenta u mladých, mužských spotrebiteľoch, ktorí boli identifikovaní ako “sneakerheads”, keďže ich podiel dosiahol hodnotu 31%.

S menším podielom u žien ako u mužov by mohla existovať príležitosť pre značky, aby sa na tomto trhu snažili získať čo najväčší podiel. Oblečenie sa dostalo na vrchnú pozíciu tohto prieskumu u tínedžeriek, zatiaľ čo u mužských tínedžerov sa na vrchnú priečku dostalo jedlo. Podľa Piper Jaffray, priemerný dospievajúci mužský tínedžer navštívil aplikáciu Nike SNKRS 39-krát ročne, zatiaľ čo u žien to bolo 19-krát ročne.

Značka Adidas v posledných rokoch zaujala spotrebiteľov s označením sneakerheads so svojimi teniskami Yeezy, v spolupráci s rapperom Kanye Westom. Keďže populárne štýly značky Adidas, ako napríklad Stan Smith a Superstar už prestali byť štýlové, Adidas poznamenala, že sa plánuje zamerať viac na Yeezy, čím chce zvýšiť počet predstavených produktov k ročnej hodnote 20 až 30, od 2, 3 alebo viac kusov, ktoré predstavovala pred rokom.

Súvisiace: Amazon a Nike hľadajú cestu k predajniam budúcnosti

Spolupráca v oblasti obuvi s Beyoncé by mohla byť podobným hitom, ktorým by vedeli získal trochu odlišnú skupinu milovníkov tenisiek.

Adidas nie je jediným predajcom, ktorý sa snaží získať pozornosť ženských spotrebiteliek so zameraním na tenisky. Nike realizuje veľké investície do svojich ponúk zameraných na ženy, so zmenami, ako je napríklad predstavenie viacerých návrhov na tenisky a možností pre voľný čas.

Generálny riaditeľ skupiny Nike – Mark Parker vrámci marcových diskusií s investormi poznamenal: “Chceme pomôcť vytvoriť ďalšiu vlnu rastu pre ženy v športe a s plným odhodlaním pre ženy vidíme ešte zdravšiu, dlhodobú budúcnosť pre značku Nike.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MSN

Facebook komentár