Akcie_spolocnosti_Apple_vyplacaju_najvacsiu_dividendu_na_svete_2017_top

Bývali časy, kedy investori neradi označovali spoločnosť Apple za “dividendové akcie.”
V súčasnosti vypláca najväčšiu akciovú dividendu na svete.

Apple po včerajšom zatvorení trhov, oznámila nárast 10,5 percenta svojej ročnej dividendy na 13,22 miliárd amerických dolárov, čím prekonala akciovú spoločnosť Exxon Mobil, ktorá sa predtým nachádzala na vrchnej priečke výplaty dividendy na svete, v hodnote 12,77 miliardy dolárov.

Výrobca iPhonov po ukončení trhov oznámil svoje štvrťročné výsledky, ktoré Wall Street mierne sklamali, keďže tržby zaostali za odhadmi. Ale taktiež uviedli, že navyšuje svoju štvrťročnú dividendu na 63 centov na akciu z 57 centov na akciu.

Súvisiace: 5 amerických spoločnosti s najväčšou zahraničnou hotovosťou

Toto obrovské zvýšenie predstavuje veľké pozitívum, keďže táto technologická spoločnosť vo väčšej miere začala využívať jej objem hotovosti, ktorá sa aktuálne nachádza na úrovni 256,8 miliardy dolárov, čo by malo pomôcť zmierniť jej nedostatky.

Najväčšie ročné dividendy v akciovom indexe S&P 500

Akcie_spolocnosti_Apple_vyplacaju_najvacsiu_dividendu_na_svete_2017

Toto je piate navýšenie ročnej dividendy od spoločnosti od Apple, kedy prišla s jej prvým oznámením, v roku 2012. Tento nárast je väčší než vlaňajšie 9,6 percentné navýšenie, ale nižšie ako zvýšenie o 15 percent v roku 2013 (podľa S&P Dow Jones).

Howard Silverblatt, ktorý je vedúcim analytikom S&P Dow Jones Indices poznamenal: “Aby bolo jasné, ropná skupina Exxon stále vypláca vyšší dividendový výnos ako spoločnosť Apple (3,75 percenta na 1,72 percenta), pretože jej cena akcie je nižšia. Tento producent ropy bol investormi dlho milovaný, z dôvodu jeho výplaty dividendy, ktorú počas minulého týždňa navýšil už 35. rokom za sebou, presnejšie o 2,7 percenta na 77 centov na akciu.

Čo je však najviac šokujúce o dividende spoločnosti Apple je, že by to mohla byť pokojne ešte väčšou v prípade, že by sa spoločnosť taktiež nerozhodla nasadiť časť kapitálu cez odkup vlastných akcií. Technologický gigant taktiež oznámil nárast svojho program spätného odkúpu akcií o 35 miliárd dolárov, na ktorý tak do konca marca 2019 plánuje minúť celkovo 210 miliárd dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, MarketWatch

Facebook komentár