Akcie_spolocnosti_Facebook_klesali_aj_po_Zuckerbergovej_omluve

Ospravedlnenie Marka Zuckerberga krvácanie na Wall Street nezastavilo.

Akcie spoločnosti Facebook v dnešnom dni poklesli o 2,7%, po tom, čo Zuckerberg zverejnil prvé verejné pripomienky od škandálu Cambridge Analytica. New York Times a The Observer v sobotu prvýkrát uviedli, že dátová firma, ktorá má väzby na kampaň prezidenta Donalda Trumpa v roku 2016, získala informácie od 50 miliónov užívateľov Facebooku bez ich súhlasu.

Tvárou v tvár intenzívnemu tlaku zo strany zákonodarcov, akcionárov a používateľov stránok sa Zuckerberg – zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Facebook ospravedlňoval za škandál a povedal, že bude “rád”, ak bude vypovedať aj pred Kongresom.

Zuckerberg vo štvrtkovom v rozhovore poznamenal: “Predstavuje to vážne porušenie dôvery a je mi to naozaj ľúto, že k tomu došlo,” … “Máme základnú zodpovednosť za ochranu údajov ľudí a ak to nevieme zabezpečiť, nezaslúžime si, aby sme mali možnosť ľuďom slúžiť.”

“Našou aktuálnou zodpovednosťou je zabezpečiť, aby sa to opäť nestalo.”

Odkedy bola cez víkend zverejnená táto správa, hodnota spoločnosti Facebook prepadla o 59 miliárd dolárov. Sociálna sieť Facebook má tak atuálnu hodnotu vo výške 479 miliárd dolárov.

Jeden analytik na Wall Street znížil svoj cenový cieľ pre akcie Facebook, čo dnešnému poklesu mohlo prispieť.

Súvisiace: Zamestnanci Facebooku sú na Marka Zuckerberga naštvaní

Analytik Scott Devitt zo spoločnosti Stifel, v poznámke pre klientov napísal: “Súčasná situácia Facebooku nám pripomína eBay v roku 2004 – neštruktúrovaný obsah založený na dôvere, ktorý túto dôveru stratil a nastala implementácia politík a prišla s nastavením štruktúr a procesov.”

Mnohí na Wall Street tak veria, že sa kríza vytratí.

Analytik spoločnosti Macquarie Capital Benjamin Schachter vo svojom oznámení klientom v stredu poznamenal, že ospravedlnenie Zuckerberga bolo pozitívnym krokom k obnoveniu dôvery investorov.

Schachter nakoniec dodal: “Myslíme si, že po jeho vyjadreniach pristúpia k náprave, ale zatiaľ je úplne nejasné, či to celé bude zmysluplné,” … “Základný obchodný model Facebook sa zdá byť neporušený.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, Yahoo

Facebook komentár