Akcie spoločnosti sociálne siete Twitter dnes dosiahli nové minimá, keďže klesli o viac než 3 percentá a obchodovali sa pod 19 dolárov za akciu.

Spoločnosť z Wall Street – Mizuho Securities začala pokrývať túto spoločnosť s “neutrálnym” investičným hodnotením a cieľovú cenu poslala na úroveň 21 dolárov, čo znamená, že neočakáva obchodovanie akcií spoločnosti Twitter nad 70 dolárov. Tu je viac z ich vyjadrení:

Súvisiace: 9 faktov Facebooku o ktorých pravdepodobne neviete

“Veríme, že Twitter je unikátne on-line aktívum, ktoré má zaujímavé dáta z reálneho času, aktivity a zdieľania. Avšak Twitter stále neoznámil širšiu hodnotu svojej užívateľskej základne a zápasí s prevedením výrobkov z minulosti, zatiaľ čo konkurencia je na tom omnoho lepšie. Pre nás je dôležité vidieť trvalý rast užívateľskej základne, lepší výkon produktov a zlepšenie marží.”

Mizuho taktiež odrádza nedávny prieskum uskutočnený, pre sociálne potreby médií na mobilných zariadeniach, ktoré ukazovali zhoršujúce sa využitie sociálnej siete Twitter.

“V júni 2015 sa náš prieskum mobilných užívateľov (nad 1000) v USA ukázal, že Twitter bol treťou najpopulárnejšou sociálnou aplikáciou. V novembri roka 2015 Náš prieskum ukázal, že Twitter v rebríčku klesol, keďže sa dostal pod Facebook, Instagram, LinkedIn, a Pinterest. A to bolo päť týždňov po zahájení služby “Momenty.”

Wall Street, ako celok, zostáva opatrný s ohľadom na sociálnu sieť Twitter, keďže väčšina analytikov má investičné odporúčania na úrovni “neutrálne” alebo “držať”.

Súvisiace: Stručné fakty toho, aký obrovský je Facebook

Brian Nowak z banky Morgan Stanley vydal aktualizované spravodajstvo pre spoločnosť Twitter počas tohto týždňa a aktuálne je jeho cieľová cena pre najbližších 12 mesiacov vo výške 18 dolárov za akciu, čo je najmenej z celého Wall Street.

Poznamenal: “Aj cez prípadné prospech zo služby “Momenty” alebo TV reklamnej kampane (v štvrtom štvrťroku), čas strávený užívateľmi na sieti Twitter neustále klesá – medziročne o viac než 20 percent.”

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár