Elon-Musk-Prijmy-Twitteru-z-reklamy-prepadli-az-o-50%-a-cash-flow-je-negativny

Elon Musk cez víkend na sociálnej sieti Twitteri oznámil, že v dôsledku 50 % prepadu príjmov z reklamy a “veľkého zadlženia” má platforma stále záporný peňažný tok.

Miliardár a majiteľ na sieti Twitter cez víkend v reakcii na podnikateľskú radu jedného zo svojich sledovateľov napísal: “Potrebujeme dosiahnuť pozitívny cash flow skôr, ako si budeme môcť dovoliť luxus čohokoľvek iného.”

Tento tweet je v ostrom kontraste s jeho vyjadrením z apríla, kedy Musk pre agentúru BBC povedal, že platforma sa v súčasnosti nachádza “zhruba na hranici rentability” a že väčšina jej inzerentov sa vrátila späť.

Príjmy z reklám boli pre stránku spornou otázkou a predstavovali náročný boj po tom, ako od nej po Muskovom nástupe odchádzali rozsiahle objemy významných inzerentov. Inzerenti sa obávali moderovania obsahu, hromadného prepúšťania a všeobecnej neistoty ohľadom budúcnosti Twitteru.

Linda Yaccarino, bývalá marketingová manažérka spoločnosti NBCUniversal, nedávno od Muska prevzala pozíciu generálnej riaditeľky a ten sa tak pravdepodobne snaží vsadiť na jej skúsenosti s reklamou, aby ich priviedla späť.

Denník New York Times s odvolaním sa na internú prezentáciu uviedol, že príjmy z reklamy spoločnosti Twitter v USA za päť týždňov od 1. apríla do prvého májového týždňa medziročne prepadli až o 59 %.

Podľa údajov, ktoré minulý mesiac poskytla spoločnosť Sensor Tower, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu, uviedla, že len 43 % z 1 000 najväčších inzerentov Twitteru (v septembri), teda mesiac pred Muskovým prevzatím, na tejto platforme stále inzerovala aj v apríli.

Musk na podujatí Twitter Spaces livestream, ktoré Musk minulý mesiac organizoval s Robertom F. Kennedym ml., poznamenal: “Určite to bolo mimoriadne ťažké,” .. “V podstate sa naše príjmy znížili na polovicu.” Dodal, že pre Twitter bolo “obrovským bojom prekonať pozitívnu hranicu”.

A po tom, čo jeho konkurenčná aplikácia skupiny Meta – Threads prekonala 100 miliónov stiahnutí menej ako týždeň po svojom spustení, je Twitter pod ešte väčším tlakom.

Musk pridal na platformu rôzne opatrenia na znižovanie nákladov alebo získavanie finančných prostriedkov, od udeľovania modrých značiek za členstvo Twitter Blue až po umiestnenie Tweetdecku za platenú nástenku.

Vo štvrtok Twitter oznámil, že tvorcovia obsahu budú môcť získať časť príjmov z reklamy na stránke, čo má zrejme povzbudiť viac tvorcov, aby sa na platformu zamerali. Aby mali tvorcovia nárok, musia mať značenie Twitter Blue a v každom z posledných troch mesiacov musia v rámci svojich príspevkov dosiahnuť minimálne 5 miliónov zobrazení.

Medzi tvorcami, ktorí teraz dostávajú peniaze z Twitteru patrí však aj Andrew Tate, samozvaný “mizogýnny” online influencer, ktorý bol v Rumunsku obvinený z obchodovania s ľuďmi, znásilnenia a založenia zločineckého gangu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár