Elon-Musk-ocenil-Twitter-len-na-$20-miliard-prepad-o-viac-ako-50

Generálny riaditeľ spoločnosti Twitter – Elon Musk ponúkol zamestnancom tejto sociálno-mediálnej spoločnosti dotácie na akcie v hodnote takmer 20 miliárd dolárov, ako informoval počas tohto víkendu portál Information s odvolaním sa na osobu oboznámenú s e-mailom, ktorý Musk poslal zamestnancom sociálnej siete Twitter.

Uvedené ocenenie je menej ako polovica zo 44 miliárd dolárov, ktoré Musk zaplatil za získanie platformy sociálnych médií, čo poukazuje na razatný pokles hodnoty Twitteru.

Spoločnosť Twitter bezprostredne nereagovala na e-mailovú žiadosť agentúry Reuters o komentár.

Musk v decembri uviedol, že Twitter bude v roku 2023 na ceste k “približne nulovému cash flow”, keďže hlavní inzerenti znížili svoje výdavky v rámci sociálno-mediálne platformu po miliardárovom prevzatí.

Musk taktiež zamestnancom uviedol, že vidí “jasnú, ale náročnú cestu” k oceneniu 250 miliárd dolárov.

Medzitým Musk údajne v stredu v skorých ranných hodinách poslal e-mail zamestnancom Twitteru, aby im pripomenul zásady spoločnosti týkajúce sa práce na diaľku.

Generálny riaditeľ Twitteru zamestnancov informoval, že “kancelária nie je voliteľná”.

Problémy Twitteru pod vedením Elona Muska

Podľa údajov spoločnosti Pathmatics, ktorá sa zaoberá analýzou digitálneho marketingu uviedla, že viac ako polovica z 1 000 najväčších inzerentov Twitteru pred akvizíciou od februára prestala na tejto platforme inzerovať. Z 10 najväčších inzerentov Twitteru pred akvizíciou ich podľa firmy stále inzeruje na platforme už len 6. To samozrejme má vplyv na hospodársky výsledok spoločnosti Twitter.

Podľa decembrovej správy denníka Wall Street Journal sa príjmy spoločnosti prepadli až o 40 %. Zdá sa, že stále menej ľudí navštevuje aj webovú stránku Twitteru, na ktorej inzerenti vytvárajú reklamné kampane: Podľa údajov spoločnosti SimilarWeb, ktorá sa zaoberá digitálnym prieskumom, sa počet používateľov, ktorí navštívili stránku reklamného portálu Twitter, vo februári medziročne znížil o 18 %.

Stránka Vox sa rozprávala s niekoľkými manažérmi z reklamy, bývalými zamestnancami Twitteru a ďalšími ľuďmi z odvetvia, ktorí vysvetlili, prečo vzťah Twitteru s inzerentmi naďalej čelí nepríjemnostiam.

Zdroje opísali nedostatok dôvery v Muskovu schopnosť dodržať sľuby, že zabráni tomu, aby sa Twitter zmenil na “pekelnú krajinu tzv. voľného pohybu”, vysokú fluktuáciu v obchodnom oddelení Twitteru a zmätok v zásadách spoločnosti týkajúcich sa moderovania obsahu.

Hlavnou príčinou ich obáv je názor, že Musk zmenil Twitter na miesto, kde môžu ľudia bez väčších následkov zverejňovať rasistické, sexistické alebo inak škodlivé prejavy. Veľké korporácie nechcú ohrozovať to, čo nazývajú “bezpečnosťou značky”, spájaním sa s urážlivým obsahom. Musk zaujal laxný prístup k moderovaniu obsahu – napríklad v mene slobody prejavu povolil neonacistom, bielym nacionalistom a iným kontroverzným osobnostiam návrat na platformu.

Súvisiace: Elon Musk vytvorí „alternatívny“ smartfón, ak bude Twitter vyradený z App Store

Spoločnosti sa tiež obávajú spojenia so samotným Muskom, keďže naďalej zverejňuje urážlivé tweety vrátane nedávneho tweetu, v ktorom sa vysmieval zdravotne postihnutému zamestnancovi Twitteru (Musk sa ospravedlnil po tom, čo čelil rozsiahlej kritike).

Situáciu zhoršuje aj to, že niektorí manažéri z oblasti reklamy tvrdia, že už nevedia, s kým sa majú o svojich obavách komunikovať, pretože Musk prepustil alebo prepustil mnohých kľúčových členov obchodných tímov a tímov pre bezpečnosť značky Twitter. To všetko podľa zasvätených osôb viedlo k oslabeniu dôvery v Twitter medzi relatívne malou skupinou ľudí, ktorí kontrolujú veľké rozpočty na reklamu.

Lou Paskalis, dlhoročný manažér v reklamnom priemysle a zakladateľ spoločnosti AJL Advisory, ktorá so značkami konzultuje ich marketingové stratégie: “Elon Musk nerozumie tomu, ako funguje reklama,” … “Odhadujem, že si myslí, že je to najprv veda a potom umenie, hoci v skutočnosti je to najprv umenie a potom veda.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, BBC

Facebook komentár